۶ علت گرم شدن داخل یخچال (سامسونگ، ال جی، هیمالیا و ..) که باید بدانید!

گرم شدن یخچال

وظیفۀ اصلی یخچال‌‌ها آن است که دمای مواد غذایی را پایین نگه‌ دارند تا از فساد آن‌ها جلوگیری شود. حال تصور کنید که همین موضوع اساسی با مشکلات متعددی روبه‌رو باشد و یخچال نتواند وظیفۀ خود را به نحو احسن انجام دهد. در چنین شرایطی باید به دنبال یافتن علت گرم شدن داخل یخچال باشیم و مشخص کنیم که چه مورد خاصی منجر به ایجاد چنین ایراد فنی مهمی شده است. دلایلی که در این زمینه می‌توان بیان کرد بسیار زیاد هستند، اما قصد داریم در این متن شما را بیشتر با این موضوع مهم آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

علت گرم شدن داخل یخچال

چرا داخل یخچال گرمه؟ چنانچه فضای درونی یخچالتان به‌خوبی سرد نمی‌شود بهتر است هرچه زودتر با تعمیرکاران مجرب و کاربلد تماس بگیرید. در چنین شرایطی نه‌تنها نمی‌توانید به شکل عادی از یخچال خود بهره ببرید، بلکه ممکن است به قطعات گوناگون آن آسیب جدی وارد کنید. شش دلیل اصلی برای این موضوع وجود دارد که اکنون به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

علت گرم شدن داخل یخچال

خراب شدن المنت

اولین مورد مهمی که به‌عنوان علت گرم شدن داخل یخچال در نظر گرفته می‌شود خراب شدن المنت است. این بخش وظیفه دارد تا برفک‌های موجود در درون یخچال را به‌طور کامل آب کند. اگر المنت یخچال شما خراب باشد، طبیعتاً برفک‌های به‌وجودآمده در داخل دستگاه آب نمی‌شوند و موجب برفک زدن یخچال می شوند.

جمع شدن حجم زیادی از برفک‌ها در کنار یکدیگر منجر به آن خواهد شد تا دمای درون دستگاه افزایش پیدا کند. این موضوع منجر به بیشتر شدن مصرف انرژی یخچال نیز می‌شود که خود یک امر نامناسب به شمار می‌آيد. به‌منظور حل این مشکل، لازم است که المنت را به‌طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه بتوان آن را تعمیر کرد، باید چنین هدفی دنبال شود، در غیر این صورت بهترین کار تعویض کامل المنت است.

خرابی برد الکترونیکی

خراب شدن برد

گرم شدن یخچال را می‌‌توان به خراب شدن برد دستگاه نیز ارتباط دارد. برد یک قطعۀ الکتریکی به شمار می‌آيد که خود از قطعات گوناگونی تشکیل شده است. برد یخچال موظف است تا روند فعالیت بخش‌های مختلف را به‌صورت مداوم کنترل کند و مطمئن باشد که هر قسمت وظیفۀ خود را به‌خوبی انجام می‌دهد.

وقتی که برد به هر دلیلی خراب شده باشد در روند فعالیت همۀ قطعات یخچال ایرادات مختلفی به وجود می‌آيد و همین موضوع علت گرم شدن داخل یخچال خواهد بود. در این حالت لازم است برد را به‌طور کامل جدا کنیم تا مشخص شود که چه بخشی از‌ آن مشکل فنی دارد. شایان ذکر است که روند بررسی برد و کلیۀ اجزای آن امری کاملاً تخصصی به شمار می‌رود که تنها تعمیرکاران حرفه‌ای قادر به انجام آن هستند.

خراب شدن سنسورها

علت گرم شدن داخل یخچال سامسونگ معمولاً به خراب شدن انواع سنسورهای موجود در آن ارتباط دارد. در واقع این موضوع به‌وفور در یخچال‌های ساخت این شرکت دیده می‌شود. البته ممکن است که محصولات سایر شرکت‌ها نیز در برخی از مواقع به‌دلیل همین ایراد مهم نتوانند به‌خوبی فضای داخلی را خنک نگه‌ دارند.

علت گرم شدن داخل یخچال سامسونگ

سنسورها به‌منظور تشخیص دما به کار گرفته می‌شوند و انواع گوناگونی دارند. خراب شدن سنسور به‌طور کامل روند کاری یخچال را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و در برخی از موارد آن را غیرقابل استفاده می‌کند. همچنین ممکن است باعث داغ شدن موتور یخچال شود. در این شرایط لازم است که همۀ سنسورها تعویض شوند تا دیگر با چنین مشکلاتی روبه‌رو نشویم و دمای درونی یخچال به حالت عادی بازگردد. برای این کار می توانید از نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

باز ماندن درب یخچال

علت گرم شدن داخل یخچال هیمالیا و سایر یخچال‌های موجود در بازار را می‌توان باز بودن درب آن‌ها دانست. این موضوع شاید در ابتدا بسیار ساده به نظر برسد، اما وقتی که درب یخچال بیش از حد استاندارد در حالت باز  باشد دستگاه نمی‌تواند محل نگه‌داری مواد غذایی را به‌خوبی خنک نگه دارد. باز ماندن بیش از حد درب یخچال مصرف برق یخچال راد نیز افزایش می دهد.

خوشبختانه امروزه اکثر کاربران با این موضوع آشنایی دارند و به همین جهت از باز ماندن بیش از اندازۀ درب یخچال جلوگیری می‌کنند، اما در هر صورت ممکن است برخی از افراد به این موضوع توجه نداشته باشند. طبیعتاً به‌منظور حل این مشکل مهم باید چنین عادت نامناسبی را کنار بگذاریم و تنها در مواقع موردنیاز درب یخچال را باز کنیم.

خراب شدن لاستیک دور درب

علت گرم شدن داخل یخچال الکترواستیل و سایر یخچال‌های ایرانی معمولاً به مواردی همچون خراب شدن لاستیک‌های دور درب ارتباط دارد. این لاستیک چه در یخچال‌های قدیمی و چه در یخچال‌های جدید قابل مشاهده است. لاستیک مذکور با گذشت زمان به‌طور کامل فرسوده می‌شود و حالت ابتدایی خود را از دست می‌دهد. جالب است بدانید علت بوق زدن یخچال دوو نیز همین خرابی لاستیک دور درب میباشد.

علت گرم شدن داخل یخچال الکترواستیل

اگر مدت‌زمان زیادی از آخرین باری که لاستیک درب یخچال تعویض شده است می‌گذرد بهتر است این موضوع را به تعمیرکار مدنظرتان اطلاع دهید. با تعویض کردن این لاستیک‌ها می‌توان نسبت به حل چنین مشکلاتی اقدام کرد. هزینۀ مربوط به تعویض لاستیک دور درب نیز چندان بالا نیست.

خراب شدن دمپر

علت گرم بودن داخل یخچال امرسان شاید به خراب بودن دمپر ارتباط داشته باشد. دمپر بخشی است که با باز و بسته شدن آن هوای سرد تولیدشده در بخش فریزر به درون قسمت بالایی انتقال پیدا می‌کند. دمپرها دارای دو حالت مکانیکی و الکترونیکی هستند. چنانچه دمپر خراب شده باشد، روند انتقال هوا به‌خوبی صورت نمی‌گیرد و در نتیجه، فضای داخل یخچال گرم می‌شود. در این حالت باید به فکر تعمیر یا تعویض دمپر باشیم.

سایت homeserve یکی از علت های گرم شدن بیش از حد یخچال را خراب شدن فن یخچال می داند و در این باره گفته است:

If you have a warm fridge that isn’t overfilled, chances are there’s an issue with your evaporator coils or evaporator fan. A faulty defrost function can cause the evaporator coils to clog up with frost and stop cooling your fridge correctly. A damaged or frosted evaporator fan won’t circulate air efficiently and could also cause your fridge to warm up.

علت گرم شدن داخل یخچال ال جی

در یخچال‌های ال‌جی معمولاً گرم شدن داخل دستگاه به خراب شدن موتور مرتبط است. چنانچه موتور خراب باشد، عملاً تولید هوای سرد صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل دمای درون یخچال افزایش پیدا می‌کند. آسیب دیدن این بخش از یخچال می‌تواند شامل دلایل گوناگونی از جمله آسیب دیدن سیم‌کشی‌های موتور باشد.

علت گرم شدن داخل یخچال ال جی

اگر علت گرم شدن داخل یخچال این موضوع باشد لازم است که موتور را تعمیر کنیم. خراب شدن موتور یخچال‌ها امری هزینه‌بر است و حل چنین مشکل مهمی نیز به طول می‌انجامد. اگر به تعمیرکاران معتبری همچون متخصصان سلام ریپیر مراجعه کنید می‌توانید خیال کاملاً راحتی از بابت تعمیر موتور یخچال خود به بهترین شکل ممکن داشته باشید. ما از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا برای رفع ایرادات فنی این بخش مهم استفاده می‌کنیم.

علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر

یکی دیگر از مواردی که در این زمینه شاهد آن هستیم این است که فریزر سرد باقی می‌ماند، اما بخش یخچال افزایش دمای شدیدی را تجربه می‌‌کند. در این حالت می‌توان اطمینان داشت که علت اصلی، مشکل در کانال انتقال هوای سرد است. این کانال مانند یک رابط بین فریزر و یخچال به کار گرفته مي‌شود.

در اکثر یخچال‌های مدرن، کل موتور و اواپراتور و کمپرسور و… در پشت فریزر قرار گرفته‌اند و قسمت پشت یخچال کاملاً خالی است. در چنین حالتی، سرمای تولیدشده توسط موتور به‌وسیلۀ یک کانال اختصاصی از سمت فریزر به داخل یخچال انتقال داده می‌شود. درصورتی‌که این کانال به هر نحوی گرفته شود، دمای درون یخچال افزایش می‌یابد. برای حل این مشکل باید کانال مدنظر را به‌طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم تا علت گرم شدن داخل یخچال مشخص شود.

 

سخن پایانی

دمای پایین درون یخچال به ما اجازه می‌دهد تا انواع مواد غذایی را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنیم. در پاره‌ای از موارد، شاهد آن هستیم که دمای درون یخچال در حال گرم شدن است و همین امر می‌تواند مشکلات متعددی را به وجود بیاورد و در این شرایط باید به فکر تعمیر یخچال خود باشیم.

علت گرم شدن داخل یخچال را باید به مواردی همچون خراب شدن دمپر، خراب شدن لاستیک دور درب، باز بودن بیش از حد درب یخچال و… ارتباط داد. به‌هرروی، جهت حل چنین ایرادات فنی مهمی باید با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید و از آن‌ها یاری بجویید. در سلام ریپیر آمادۀ خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستیم.

 

 

سوالات متداول

۱- علت گرم شدن فریزر سامسونگ چیست؟

علت گرم شدن فریزر سامسونگ ممی تواند به مواردی مانند وصل نشدن دستگاه به برق، باز ماندن درب فریزر، پر شدن بیش‌از‌حد فریزر سامسونگ، آسیب‌دیدگی موتور فن اپراتور و معیوب بودن لاستیک دور فریزر  مرتبط باشد.

۲- علت گرم شدن داخل یخچال ال جی چیست؟

پایین بودن بیش از حد دمای داخلی، خرابی ترموستات، عدم تهویه مناسب هوا، کاهش گاز داخل کمپرسور و تابش زیاد نور خورشید به یخچال می توانند علت گرم شدن داخل یخچال ال جی باشند.

2 دیدگاه دربارهٔ «۶ علت گرم شدن داخل یخچال (سامسونگ، ال جی، هیمالیا و ..) که باید بدانید!»

  1. اگه یخچال روی فرش بزاریم ممکنه باعث گرم شدنش بشه؟ ما الان یک هفته س که یخچال جابه جا کردیم و از وقتی روی فرش گذاشتیمش داخلش خیلی گرم شده

    1. درود
      خیر مشکل دسگاهتون نیاز به تکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری