علت نیامدن آب از آبسردکن یخچال چیست؟ ۷ علت قطع شدن آب یخچال ساید

نیامدن آب از آب سردکن یخچال

نیامدن آب از آب سرد کن یخچال از جمله مشکلاتی به شمار می‌آید که احتمالاً شما هم با آن روبرو شده‌اید. آب سرد کن یخچال بخشی کاربردی است که به ما اجازه می‌دهد تا در هر زمان به آبی گوارا دسترسی داشته باشیم. علت‌های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند منجر به خراب شدن این قسمت از یخچال شوند و استفاده از آن‌ را به امری غیرممکن تبدیل کنند. در این متن از سلام ریپیر قصد داریم چنین مشکل مهمی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و بفهمیم که چطور می‌توان آن را حل کرد.

علت قطع شدن آب یخچال ساید

چرا از آبسردکن آب نمیاد؟ یافتن علت اصلی قطع شدن آب در یخچال‌های ساید بای ساید امری تخصصی به شمار می‌رود. به همین جهت توصیه می‌کنیم که کاربران گرامی به هیچ عنوان دست به اقدامات شخصی جهت تعمیر چنین بخشی نزنند. این اقدامات نه تنها مشکل آب یخچال را حل نمی‌کنند، بلکه خود منجر به ایجاد مشکلات گوناگونی خواهند شد. مواردی همچون بسته بودن شیر، مسدود بودن شلنگ و… مي‌توانند چنین ایراد خاصی را به وجود بیاورند.

علت قطع شدن آب یخچال ساید

بسته بودن شیر

اولین علت نیامدن آب از آب سرد کن یخچال که باید به آن اشاره کرد، بسته بودن مسیر شیر است. همان‌طور که می‌دانید یک شیر اختصاصی برای انتقال آب به درون آب سرد کن در یخچال‌های مدرن قرار دارد که به وسیله آن می‌توان میزان آب ورودی را به طور کامل کنترل کرد. اگر این شیر بسته باشد، طبیعتاً روند انتقال آب به طور کامل مختل خواهد شد.

در این شرایط چاره‌ای به جز باز کردن کامل شیر و بررسی آن وجود ندارد. در اکثر موارد، می‌توان تنها با باز کردن مجدد شیر و تنظیم آن به صورت صحیح از تکرار چنین حالتی جلوگیری کرد. اگر مشکل مذکور باز هم ادامه یافت، مشخص می‌شود که ایراد تنها از بسته بودن شیر نیست و باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم.

مسدود بودن شیلنگ آب

آب سرد کن یخچال شما دارای یک شلنگ اختصاصی است که می‌تواند از نظر طول متفاوت باشد. برخی از سازنده‌ها نسبت به این شیلنگ بی‌اهمیت هستند و از محصولات بی‌کیفیت در این رابطه بهره می‌برند. طبیعتاً با گذشت زمان همین موضوع منجر به فرسوده شدن کامل شیلنگ و نیامدن آب از آب سرد کن یخچال خواهد شد. سایت asurion درباره مسدود بودن مسیر ورودی آب گفته است:

Water can stop flowing from the fridge dispenser when supply lines become frozen, clogged, or kinked. Some water lines run through the freezer, so if the temperature is set too low, the water line will become frozen. If there is ice in the line, allow it to defrost.

در صورتی که شیلنگ آب فرسوده و پاره شده باشد، آب به درون آب سرد کن راه پیدا نمی‌کند و از مسیر اصلی منحرف خواهد شد. این موضوع موجب سر ریز شدن آب از درون یخچال می‌شود که خود مشکلی اساسی به شمار می‌رود. به منظور حل این ایراد باید شیلنگ آب را به طور کامل تعویض کنیم.

خراب بودن فیلتر

این احتمال می‌رود که نیامدن آب از آبسردکن یخچال به آسیب دیدن فیلتر آن ارتباط داشته باشد. فیلتر همان بخشی است که از وارد شدن ناخالصی‌ها به درون آب سرد کن جلوگیری می‌کند و به همین جهت باید نقش آن را بسیار مهم دانست. فیلترها معمولاً خراب نمی‌شوند، بلکه با گذشت زمان فرسوده خواهند شد.

وقتی که فیلتر فرسوده شده است، احتمال خرد شدن و پودر شدن آن وجود دارد. همین خرده‌ها و پودرها مسیر انتقال آب به درون آب سرد کن را به طور کامل مسدود می‌کنند. در این حالت باید به فکر تعویض فیلتر باشیم و در پایان مسیر انتقال آب را با استفاده از تجهیزات ویژه مورد بازدید قرار دهیم تا مشکل نیامدن آب از آب سرد کن یخچال حل شود. خرابی فیلتر شیر یکی از علت های آب دادن یخچال نیز می باشد.

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

خراب شدن شیر برقی

برخی از متخصصان، علت کار نکردن آبسردکن یخچال را به خراب بودن شیر برقی مرتبط می‌دانند. شیر برقی این وظیفه را برعهده دارد که تعیین کند آب ورودی به درون یخچال باید به چه بخشی انتقال پیدا کند. شیر برقی موجود در یخچال‌ها معمولاً در اثر مواردی همچون فرسودگی و یا آسیب‌های فیزیکی دچار خرابی می‌شود.

در صورتی که شاهد خراب شدن شیر برقی باشیم، بخش‌های دیگر یخچال نیز دچار اختلال در عملکرد می‌شوند و این موضوع تنها آب سرد کن را تحت تأثیر نمی‌گذارد، بنابراین، لازم است که به محض مشخص شدن علت اصلی این موضوع، روند تعویض شیر برقی انجام بگیرد. خوشبختانه این امر توسط تعمیرکاران مجرب سلام ریپیر به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود و لازم نیست در مورد آن نگرانی خاصی داشته باشید.

مشکل داشتن برد الکتریکی

خرابی برد الکترونیکی

در پاره‌ای از موارد،‌ نیامدن آب از آب سرد کن یخچال به برد الکتریکی یخچال ارتباط دارد. این موضوع وقتی مشخص می‌شود که در هیچ حالتی نتوانیم از آب سرد کن استفاده کنیم. برد الکتریکی یا مین برد قسمتی از یخچال است که وظیفه تعیین عملکرد کلیه بخش‌های دستگاه را بر عهده دارد. مثلا در صورت خرابی این بخش ممکن است شاهد گرم شدن داخل یخچال نیز باشید.

خراب شدن میکروسوئیچ

میکروئیچ قطعه‌ای به شمار می‌آيد که موظف است بسته بودن درب یخچال را تحت نظر داشته باشد. اگر میکروسوئیچ خراب شود، احتمال دارد که بخش‌هایی همچون آب سرد کن از کار بیفتند و امکان استفاده از آن‌ها محدود شود. خبر خوب این است که در اکثر موارد با تعویض کردن میکروسوئیچ می‌توان به این موضوع پایان داد.

تعویض کردن میکروسوئیچ باید با دقت صورت بگیرد، زیرا آن‌ها بسیار ظریف هستند و هرگونه فشار شدید فیزیکی ممکن است منجر به خراب شدن آن‌ها شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتی در چنین حالتی تعمیر یخچال خود را به متخصصانی بسپارید که از دانش کافی برخوردار هستند.

قطع شدن سیم‌کشی

علت‌های نیامدن آب از آب سرد کن یخچال گوناگون است و قطع شدن مسیر سیم‌کشی داخل دستگاه نیز یکی از همین علل به شمار می‌رود. در درون یخچال شما چندین سیستم سیم‌کشی مختلف قرار گرفته است که هر کدام از آن‌ها به یک قطعه خاص متصل هستند. این سیم‌کشی‌ها در روند اسباب‌کشی و یا حمل ‌و ‌نقل آسیب می‌بینند و همین موضوع آب سرد کن را نیز از کار می‌اندازد. اگر تشخیص داده شود که علت اصلی مشکل مدنظر ما قطع شدن سیم‌کشی داخل دستگاه است، تعمیرکاران روند دشواری را در پیش خواهند داشت. آن‌‌ها باید تک به تک بخش‌های مختلف سیم‌کشی را مورد بررسی قرار بدهند که خود یک روند زمان‌بر است.

علت آب نیامدن از یخچال ساید ال جی

علت آب نیامدن از یخچال ساید ال جی

علت آب نیامدن از یخچال ساید ال جی را می‌توان به کلیه موارد گفته شده ارتباط داد؛ اما یک دلیل دیگر نیز وجود دارد که در این دستگاه‌های به خصوص مشاهده می‌شود. این علت عبارت‌ است از خراب شدن قمقمه آب داخل فریز. در واقع احتمال دارد که درب این قمقمه به مرور زمان یخ بزند و بشکند. در این حالت عملاً امکان استفاده از آب سرد نیز وجود نخواهد داشت. تعمیرکاران حرفه‌ای قادر به تعمیر چنین بخش خاصی هستند و می‌توانید اطمینان خاطر کاملی از بابت حل مشکل نیامدن آب از آب سرد کن یخچال داشته باشید.

سخن پایانی

آب سرد کن یکی از مهم‌ترین امکانات یخچال‌های امروزی به شمار می‌رود که می‌توان به کمک آن در هر زمان آبی خنک را در اختیار داشت. همانند سایر تجهیزات موجود در یخچال، این بخش نیز ممکن است دچار مشکلات فنی متفاوتی شود که هر یک از آن‌ها باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرند.

نیامدن آب از آب سرد کن یخچال را می‌توان به موارد گوناگونی ارتباط داد. نکته مهم در این زمینه آن است که سریعاً با تعمیرکاران مجرب و کاربلد تماس بگیرید. تنها چنین افرادی می‌توانند ایرادات فنی یخچال شما را حل کنند. ما در سلام ریپیر آماده هستیم تا همواره چنین خدماتی را به شما عزیزان ارائه کنیم.

 

 

سوالات متداول

۱- علت آب نیامدن از یخچال ساید سامسونگ چیست؟

خرابی لوله انتقال آب، خرابی شیر برقی، کم بودن فشار آب، خراب شدن فیلتر آب و خرابی میکروسوئیچ درب شایع ترین علت آب نیامدن از یخچال ساید سامسونگ می باشد که برای رفع آن می توانید از نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ کمک بگیرید.

۲- علت قطع شدن آب یخچال ساید ال جی چیست؟

یخ زدگی لوله انتقال آب، فشار کم آب، خرابی شیر برقی، معیوب بودن سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن و ایراد برد کنترلی آبسردکن رایج ترین  علت قطع شدن آب یخچال ساید ال جی می باشد.

2 دیدگاه دربارهٔ «علت نیامدن آب از آبسردکن یخچال چیست؟ ۷ علت قطع شدن آب یخچال ساید»

  1. چند روز پیش که برقامون رفت دیگه آبسرد کن یخچالمون کار نکرد اولش قطره قطره آب میومد بعدش دیگه کلا قطع شد. علتش چیه؟

    1. درود
      واقعیتش این ایراد که شما گفتین از خرابی شیر برقی تون قطره قطره میاد ولی احتمال خرابی شیر برقی بعد برق رفتگی سخته به احتمال زیاد این قطع های آب از آب شدن یخ های یخسازتون میاد که نشونه کار نکردن کل دسگاهتونه بهترین کار درخواست تکنسین از مرکز هست تا اولین فرصت دسگاهتون تعمیر بشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری