علت خشک نکردن ماشین لباسشویی چیست؟ معرفی ۸ علت + راه حل

خشک نکردن ماشین لباسشویی

خشک نکردن ماشین لباسشویی از جمله ایرادات رایج مربوط به این دستگاه‌ها است. دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند به ایجاد اختلال در روند خشک کردن لباس‌ها منجر شوند. هر یک از این دلایل باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوان علت اصلی مربوط به این موضوع را یافت. خوشبختانه راهکارهای مناسبی جهت حل هر یک از این ایرادات وجود دارند. نکته مهم آن است که راه‌حل‌های مد نظر باید تنها توسط کارشناسان حرفه‌ای و مجربی همچون کارشناسان سلام ریپر مورد استفاده قرار بگیرند؛ در غیر این صورت، ممکن است ماشین لباسشویی شما بیش از پیش آسیب ببیند. با ما همراه باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

خشک نکردن ماشین لباس شویی

بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی

بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی

اولین موردی که به عنوان علت اصلی خشک نکردن ماشین لباسشویی از آن یاد می‌شود، پر کردن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت تعیین شده آن است. به عنوان نمونه، اگر در یک ماشین لباسشویی با ظرفیت شش کیلوگرم، هشت کیلوگرم لباس بریزید، قطعاً روند خشک کردن دستگاه دچار اختلال می‌شود. این مورد باعث لرزش ماشین لباسشویی هم می شود. سایت smartappliance درباره پر کردن بیش از حد لباسشویی گفته که:

If there is a shortage of water or too much pressure in the container, then it could lead to malfunctioning of your washer dryer. Check if the water source and filter are working correctly, and make sure no foreign objects are blocking the water flow. Check the Ventilation Hose.

در این شرایط، باید نسبت به کاهش لباس‌های موجود در لباسشویی اقدام کنید. شایان ذکر است که علت خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو و همچنین نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما در بسیاری از موارد به همین موضوع برمی‌گردد؛ بنابراین، اگر ماشین لباسشویی شما مربوط به این برند است، حتماً چنین موضوعی را در نظر داشته باشید.

دستکاری تنظیمات خشک کن توسط کاربر

در ادامه بررسی دلیل خشک نکردن لباسشویی باید به دستکاری تنظیمات خشک کن اشاره کنیم. همان ‌طور که می‌دانید، هر ماشین لباسشویی دارای فرایند خشک‌ کردن مختص به خود است و این امر تحت تنظیمات ویژه‌ای صورت می‌گیرد. اگر این تنظیمات به هم بخورند، خشک کردن نیز دچار مشکل می‌شود.

دستکاری تنظیمات خشک کن توسط کاربر

برای حل این مشکل باید تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه برگردانید. برای انجام این کار نیز باید مراحل مشخصی را با توجه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی انجام گیرند. توصیه می‌‌کنیم که در این حالت حتماً از کارشناسان مجرب کمک بگیرید تا بازیابی تنظیمات به شکل صحیح انجام شود.

خراب شدن پمپ تخلیه

اگر به دنبال علت خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا و برندهایی از این دست هستید، باید به خراب شدن پمپ تخلیه توجه داشته باشید. پمپ تخلیه همان بخشی است که وظیفه دارد آب موجود در لباسشویی را به طور کامل خارج کند. اگر پمپ تخلیه خراب باشد، این تخلیه آب صورت نمی‌گیرد و اگر تخلیه صورت نگیرید با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی مواجه خواهید شد.

خشک نکردن ماشین لباسشویی به دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی یک امر کاملاً شایع است. در این حالت باید پمپ تخلیه را به طور کامل باز کرد و آن را مورد بازرسی قرار داد. در بسیاری از موارد، تنها با پاک کردن پمپ و جایگذاری مجدد آن این مشکل حل می‌شود. ماشین‌های لباسشویی خاصی که مدت زیادی از عمر آن‌ها می‌گذرد، قطعاً به این ایراد دچار می‌شوند.

عدم عملکرد صحیح پمپ تخلیه
علت خشک نکردن لباسشویی اسنوا

اگر این مشکل رفع نشود با مشکلات دیگری همچون صدا دادن ماشین لباسشویی نیز ممکن است مواجه شوید.

گیر کردن آشغال در لوله تخلیه

لوله تخلیه به پمپ تخلیه اتصال دارد. در پاره‌ای از موارد شاهد آن هستیم که آشغال و یا هرگونه ذره خاص دیگری در لوله گیر می‌کنند و همین امر تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی را به شکل قابل توجهی به تأخیر می‌اندازد. نتیجه چنین موضوعی نیز خشک نکردن ماشین لباسشویی است.

برای حل این مشکل باید لوله تخلیه را به طور کامل پاکسازی کرد. معمولاً این لوله را در یک ظرف جداگانه قرار می‌دهند تا هرگونه آلودگی و آشغال موجود در آن به راحتی خارج شود. اگر لوله تخلیه نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

خراب شد موتور

خرابی موتور لباسشویی

مورد دیگری که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، خراب شدن موتور است. پیش از هر چیز باید بگوییم که این حالت به ندرت پیش می‌‌آيد. از سوی دیگر، در صورت خراب شدن موتور اصلاً ماشین لباسشویی کار نمی‌کند، چه برسد به اینکه بخواهد روند خشک کردن را از سر بگیرد. برای حل این مشکل تنها راهی که پیش روی شما قرار دارد، تماس با متخصصان سلام ریپر است. خراب شدن موتور می تواند از دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر هم باشد.

خراب شدن برد

بارها مشاهده شده است که علت خشک نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما به آسیب در برد دستگاه برمی‌گردد. برد الکتریکی دستگاه همان بخشی محسوب می‌شود که کلیه فعالیت‌های ماشین لباسشویی را تحت نظر دارد و در صورت آسیب دیدن آن، امکان تنظیم کردن دستگاه وجود ندارد. خرابی برد دستگاه های الکتریکی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی همچون نچرخیدن سینی ماکروفر هم شود.

اگر خشک نکردن ماشین لباسشویی به این دلیل باشد، لازم است که برد به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان آن را از جهات مختلف تست کرد. این امر نیازمند دستگاه‌های ویژه‌ای است که تنها تعمیرکاران حرفه‌ای و ماهر به آن‌ها دسترسی کاملی دارند. تعمیر برد می‌تواند هزینه‌بر باشد. اگر این مشکل را برطرف نکنید باید شاهد مشکلات دیگری مانند جمع شدن آب در ماشین لباسشویی نیز باشید.

خرابی المنت دستگاه

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

خشک نکردن ماشین لباسشویی در برخی از موارد به علت خراب شدن المنت دستگاه رخ می‌دهد. المنت همان بخشی است که به کمک آن آب موجود در ماشین به طور کامل گرم می‌شود. اگر المنت خراب شده باشد، همان مراحل اولیه شستشو نیز به شکل مناسبی پیگیری نخواهند شد.

برای حل مشکلات مربوط به المنت دو راهکار پیش روی ما قرار دارد. اولین مورد آن است که المنت به صورت کامل تعویض شود (در شرایط حاد) و دومین حالت نیز شامل تعمیر کردن المنت است. در هر صورت، هر یک از موارد فوق امری تخصصی به شمار می‌آیند که باید توسط تعمیرکاران انجام شود.

خراب شدن دنده‌ها در لباسشویی‌های تایمری

این دلیل خشک نکردن لباسشویی چندان رایج نیست و نمی‌توان آن را یک موضوع شایع دانست، اما در هر صورت، باید به آن اشاره داشته باشیم. اگر دنده‌های ماشین لباسشویی شما ایراد اساسی پیدا کرده باشند، روند خشک کردن به طور کامل متوقف می‌شود.

رفع مشکل خشک نکردن لباسشویی

برای حل این موضوع بسیار مهم باید دنده‌ها را به طور کامل بازدید کرد و آن‌ها را یک به یک مورد بررسی قرار داد. اگر دنده‌ها از حالت اولیه خود خارج شده باشند‌، نیاز است که یک بار دیگر از اول تنظیم شوند. این ایراد در زمانی که دستگاه مورد نظر از نوع ماشین لباسشویی‌های دارای تایمر است، بیشتر رخ می‌دهد.

رفع مشکل خشک نکردن لباسشویی

به نقل از سایت karabama در رابطه با رفع این مشکل:

در برخی مواقع با یک ریست ساده، مشکل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی حل می‌شود. از آنجایی که نحوه ریست کردن در مدل‌ها و برندهای مختلف کمی متفاوت است، پیشنهاد می‌کنیم از طریق دفترچه راهنمای دستگاه اینکار را انجام دهید.

چرا باید از ما کمک بگیرید؟

همان ‌طور که مشاهده کردید، دلایل متعددی برای خشک نکردن ماشین لباسشویی قابل ذکر هستند که حل هر یک از آن‌ها نیازمند استفاده از دانش و ابزارهای ویژه خواهد بود. چنانچه این موارد به شکل صحیح حل نشوند، طبیعتاً امکان استفاده از ماشین لباسشویی وجود ندارد.

سلام ریپر با سال‌ها تجربه در حوزه تعمیر انواع لوازم خانگی، بهترین انتخاب شما برای حل کلیه مشکلات مذکور است. کارشناسان ما می‌توانند با استفاده از علم و آگاهی خود نسبت به یافتن علت اصلی چنین ایراداتی اقدامات مناسبی انجام دهند و تعمیر ماشین لباسشویی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسانند.

سخن پایانی

ماشین‌های لباسشویی به یک بخش اساسی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. این محصولات در برابر مشکلات مختلف مصون نیستند و در شرایط مختلف ممکن است با ایرادات متفاوتی روبه‌رو شوند. از جمله این ایرادات می‌توان به ایراد در خشک کردن لباس‌های موجود در دستگاه و یا آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اشاره کرد.

خشک نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که از بین آن‌ها می‌توانیم به مواردی همچون خراب شدن المنت، خراب شدن برد، انتقال بیش از حد لباس به درون ماشین لباسشویی و مواردی از این دست اشاره کنیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می‌توانید از کارشناسان سلام ریپر کمک بگیرید تا به شما در این زمینه یاری برسانند.

 

سوالات متداول

۱- علت کار نکردن خشک کن لباسشویی چیست؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره کردیم از رایج ترین علل خشک نکردن ماشین لباسشویی می توان به خرابی المنت دستگاه، خراب شدن برد، خراب شدن موتور، گیر کردن آشغال در لوله تخلیه و … اشاره کرد.

۲- علت خشک نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

مسدود بودن شلنگ تخلیه و فیلتر کف ماشین لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، عدم رعایت استاندارد ظرفیت لباسشویی، درست نبودن تنظیمات خشک کن، خراب شدن برد الکتریکی دستگاه و … از علت های خشک نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ هستند که برای تعمیر آن باید به نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

4 دیدگاه دربارهٔ «علت خشک نکردن ماشین لباسشویی چیست؟ معرفی ۸ علت + راه حل»

    1. درود اگه مرحله خشکن نمیره مربوط میشه به پمپ تخلیه یا سیستم بردیتکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری