تعمیر پکیج

علائم و نشانه های خراب شدن پکیج دیواری متفاوت می باشد. نشتی آب از پکیج، پایین بودن فشار پکیج، گرم نکردن آب پکیج دیواری،گرم نکردن رادیاتور ها و روشن نشدن مشعل پکیج از رایج ترین نشانه های خراب شدن پکیج دیواری می باشد. بی توجهی به این علائم و رفع آنها مشکلات بزرگتری را به همراه داشته و هزینه و خسارات بیشتری را به دنبال دارد. بنابراین به هنگام مشاهده نشانه های خرابی در این دستگاه بایستی به سرعت مشکل را عیب یابی و تعمیر کرد.

در این مطلب قصد داریم به بررسی رایج ترین نشانه ها و علائم خراب شدن پکیج دیواری بپردازیم:

علت خرابی پکیج

سروصدای صدای زیاد پکیج

این مشکل به دلیل هواگرفتن لوله و پمپ پکیج می باشد. برای رفع این مشکل نیاز به هواگیری و سرویس پکیج می باشد.

برای مشاوره و رفع مشکل سروصدای زیاد پکیج خود میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر از یک ساعت خدمات دریافت کنید.

نشتی آب از پکیج

نشتی آب پکیج دلایل مختلفی دارد. شکستگی لوله ها و اتصالات، آب بندی نادرست اتصالات پکیج، سوراخ شدن مبدل، خراب شدن شیر تخلیه پکیج، پاره شدن اتصالات ونصب نامناسب پکیج  از رایج ترین دلایل آبریزی پکیج می باشد . برای رفع این مشکل توصیه می کنیم  کلیه اتصالات پکیج را بررسی کنید، در صورت خرابی و فرسوده شدن شیر تخلیه آن را تعویض کنید. پمپ پکیج را بررسی و در صورت ترک داشتن یا سوراخ شدن باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد.

نشتی آب از پکیج

گرم نشدن آب پکیج

افت و نوسان فشار گاز، پایین بودن فشار آب ورودی به پکیج، رسوب گرفتن مبدل، هوا داشتن لوله های پکیج، خراب شدن شیر سه طرفه، سوختن برد پکیج برخی از رایج ترین دلایل گرم نشدن آب پکیج است.

برای رفع این مشکل ابتدا توصیه می کنیم فشار گاز و آب ورودی را بررسی نمایید زیرا در بسیاری از موارد علت خوب گرم نکردن پکیج به دلیل پایین بودن فشار گاز و آب می باشد. در صورت رفع نشدن این مشکل فشار بار را بررسی نمایید. رسوب گیری، هواگیری و بررسی دیگر قطعات پکیج از دیگر مواردی است که باید توسط تکنسین مجرب پکیج انجام شود.

مشعل پکیج روشن نمی شود

مشعل پکیج روشن نمی شود

روشن نشدن مشعل پکیج دلیل های مختلفی  دارد ، خراب شدن جرقه زن، میله یون پکیج، خراب شدن برد پکیج، گرفتگی در شیر کنترل گاز پکیج، نبودن برق داخل پکیج، از عوامل تاثیر گذار بر روشن نشدن شعله پکیج می باشند. در همین رابطه سایت araservice نوشته است:

یکی از علت‌های اصلی روشن نشدن مشعل پکیج در پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… خراب شدن جرقه زن است. به طور کلی وقتی گاز وارد شمعک می‌شود، سنسور دستور زدن جرقه و تخلیه بار الکتریکی منتقل شده از برد را به منظور انجام عملیات احتراق، صادر می‌کند. اگر در این بین پیلوت خاموش شده باشد، به علت وجود جرم در این بخش است. این جرم‌ها از بخش دهانه ورودی گاز به دستگاه ایجاد می‌شود.

پکیج خود به خود خاموش می شود

خراب شدن ترموستات پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مسدود شدن شیر ورودی آب، خراب شدن پمپ، هوا داشتن پکیج از دلایل خاموش شدن خود به خود پکیج می باشند. برای رفع این مشکل باید علمیات رسوب گیری و هواگیری دستگاه توسط تکنسین مجرب انجام شود.

پکیج روشن نمی شود

پکیج روشن نمی شود

پایین بودن سطح فشار پکیج، رسوب گرفتن پکیج و مسدود شدن مسیر حرکت آب، مسدود شدن مسیر دود، خراب شدن شمعک و جرقه زن از علت های روشن نشدن پکیج می باشد. برای رفع این مشکل ابتدا فشار بار پکیج را بررسی نمایید، بررسی مسیر دود کش و اطمینان از مسدود نبودن آن از دیگر نکاتی است که در این رابطه باید به آن توجه کرد. برای برطرف کردن مشکل خرابی شمعک پکیج باید تعویض قطعه انجام شود.

سخن پایانی

پکیج دیواری دستگاهی حساس و پیچیده بوده و تعمیر و عیب یابی آن ، تخصصی و کاملا مهارت محور است. تعمیر و دست کاری اشتباه پکیج باعث آسیب دیدن دیگر قطعات در این وسیله شده و به دلیل کار کردن این دستگاه با گاز ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

تعمیر پکیج در محل

در این مطلب رایج ترین علت های خرابی پکیج را بیان کردیم و برای هر یک راه حل هایی ارائه داده شد . البته مشکلات و خرابی های این دستگاه با توجه به نوع برند از موارد ذکر شده بیشتر هستند و عیب یابی پکیج با بیان چند مورد امکان پذیر نمی باشد. در نتیجه بهتر است در صورت مواجه شدن با خطاها و خرابی های مختلف سلام تعمیر تماس بگیرید.

سلام تعمیر به عنوان تخصصی ترین شرکت تعمیراتی کشور آماده ارائه خدماتی از قبیل تعمیر پکیج در تهران ، تعمیر ماکروفر، تعمیر تلویزیون، ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی ، ساید بای ساید و غیره می باشد. برای ارتباط با تیم ما میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر زمان ممکن خدمات دریافت کنید.

در انتها پیشنهاد میکنیم ویدئوی زیر را در رابطه با رایج ترین خرابی های پکیج ببینید:

 

ویژگی های ممتاز شرکت تعمیراتی سلام تعمیر

-پشتیبانی ۲۴ ساعته

-بازگشت بدون قید و شرط پول در صورت نارضایتی مشتری

-استفاده از قطعات اصلی و ضمانت دار شرکتی

-ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن(۳۰دقیقه الی ۱۲۰ دقیقه بعد از تماس مشتری)

-پیگیری و نظرسنجی خدمات ارائه شده

-کادر تخصصی و آموزش دیده با مدرک معتبر

-رعایت تمامی پروتکل های پیداشتی

-تعمیرات تخصصی با نازل ترین قیمت حتی پایین تر از نرخ اتحادیه

 

سوالات متداول

۱- علت خراب شدن پکیج چیست؟

تخلیه نشدن گاز به صورت کامل از هواکش، نشتی پکیج، خرابی شیر تخلیه دستگاه، انباشته شدن رسوب و وجود هوا داخل رادیاتور از شایع ترین علت های خرابی پکیج می باشد.

۲- چرا پکیج روشن نمی شود؟

پایین بودن سطح فشار پکیج، انباشته شدن رسوب و مسدود شدن مسیر حرکت آب، خراب شدن شمعک و جرقه زن از دلایل روشن نشدن پکیج می باشد.

تماس فوری