علت نشتی آب پکیج چیست؟ برای رفع نشتی پکیج چکار باید کرد؟

نشتی آب پکیج

مشکلات فنی پکیج‌ها را می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی کرد. از جمله شایع‌ترین موارد مربوط به این موضوع، نشتی آب پکیج است. در این حالت به صورت دائم شاهد خارج شدن قطرات آب هستیم و عملاً امکان استفاده از پکیج وجود نخواهد داشت. تا زمانی که نشتی رفع نشود، نمی‌‌توان دوباره پکیج را به منظور گرم کردن آب مورد بهره برداری قرار داد؛ بنابراین لازم است در اسرع وقت به چنین مشکل مهمی رسیدگی شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات جالبی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه کنیم.

علت نشتی آب از پکیج

علت‌ نشتی آب در پکیج

شناخت مهم‌ترین علت نشتی آب از پکیج از جمله مواردی است که همه تعمیرکاران حرفه‌ای باید با آن آشنایی پیدا کنند. چنانچه روند عیب‌یابی این نوع ایرادات فنی به خوبی صورت نگیرد، نمی‌توان امید داشت که نشتی به طور صحیح رفع شود و امکان دارد که در آینده دوباره با آن روبرو شویم. تعمیرکاران ما با استفاده از ابزارهای ویژه، فرایند عیب‌یابی را به شکلی کاملاً حرفه‌ای انجام می­دهند تا از بین علت‌های مختلف، گزینه صحیح را بیابند.

اگر با مشکلاتی دیگری نظیر گرم نشدن آب پکیج مواجه شدید، کافی ست با ما تماس بگیرید.

نصب اشتباه

اولین دلیل نشتی آب پکیج را می‌توان به نصب کردن نادرست دستگاه ارتباط داد. پکیج‌ها باید به شکل کاملاً تراز و با توجه به دستورالعمل‌های ارائه شده در دفترچه راهنمای آنها نصب شوند. در صورت عدم رعایت این موضوع‌ احتمال اینکه شاهد چنین مشکلاتی باشیم، افزایش پیدا می‌کند. در واقع به همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود نصب پکیج خود را به نمایندگان قانونی شرکت تولیدکننده بسپارید. در صورت نصب اشتباه باید پکیج را به طور کامل جدا کرده و بار دیگر به صورت صحیح نصب کنیم.

فشار بالای آب

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند منجر به نشتی پکیج شود،‌ افزایش ناگهانی فشار آب است. در برخی از مناطق، سیستم‌های انتقال آب به صورت صحیح تهیه نشده‌اند و همین امر می‌تواند فشار آب را در ساعات خاصی از شبانه‌روز افزایش دهد. همه پکیج‌ها برای کار تحت یک فشار مشخص ساخته شده‌اند. وقتی که فشار آب بیشتر از این حد می‌شود، میزان آب موجود در پکیج از حالت عادی فراتر می‌رود و شاهد نشتی آن خواهیم بود. این موضوع می‌تواند به قطعات داخلی پکیج نیز آسیب برساند.

به نقل از سایت forbes یکی دیگر از علت های نشتی پکیج زیاد بودن دمای آب داخل آن است:

When the hot water within your water heater creates steam, the steam fills the empty space and in turn, creates pressure. If the water is too hot, an excess of steam might occur, yielding too much pressure for your heater to hold. This could create cracks or holes in the water tank from which water will leak. To prevent this from happening, lower the temperature of your water heater.

علت خروج آب از شیر تخلیه پکیج

مشکلات به وجود آمده در اتصالات شلنگ‌ها و بست‌ها

در برخی از موارد،‌ علت نشتی آب پکیج به خراب شدن اتصالات بست‌ها و شلنگ‌ها ارتباط دارد. همان‌طور که می‌دانید، روند انتقال آب به درون پکیج از طریق همین شلنگ‌ها و بست‌ها صورت می‌گیرد؛ بنابراین کاملاً طبیعی است که خراب شدن چنین مواردی منجر به ایجاد مشکلات فنی متعدد شود. خوشبختانه در اکثر اوقات می‌توان با هزینه نسبتاً کمی این قسمت‌ها را به طور کامل تعویض کرد تا امکان استفاده صحیح از پکیج فراهم شود، البته حتی این امر نیز باید به وسیله متخصصان حرفه‌ای صورت بگیرد.

پوسیدگی لوله‌ها

نشتی لوله کشی پکیج می­تواند به علت پوسیده شدن لوله‌ها نیز باشد. با گذشت زمان لوله‌های به کار گرفته شده در سیستم پکیج موجود در منزل شما مقاومت و استحکام اولیه خود را از دست می‌دهند و فرسوده می­شوند. این موضوع در مناطقی که آب‌و‌هوای نامناسبی دارند، بیشتر دیده می‌شود. برای رفع چنین مشکلاتی چاره‌ای به جز تعویض همه لوله‌ها وجود ندارد و هزینه چنین موضوعی کاملاً متغیر است. رفع نشتی لوله پکیج باید با صبر و حوصله انجام شود تا از بابت عملکرد صحیح این دستگاه‌ها خیال راحتی داشته باشیم.

سوراخ شدن قطعات داخل پکیج

یکی دیگر از علت‌های مهم نشتی آب پکیج را می‌توان سوراخ شدن قطعات داخلی آن دانست. این نوع سوراخ شدن خود به دلایل گوناگونی همچون ضربات فیزیکی و یا فرسودگی و زنگ‌زدن رخ می‌دهد. در این شرایط لازم است پکیج به طور کامل باز شود و هر یک از قطعات آن به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. اگر سوراخ ایجاد شده بر روی قطعات مدنظر قابل تعمیر نباشد، باید به دنبال تعویض آن قطعه خاص باشیم که خود مستلزم پرداخت هزینه‌های جانبی خواهد بود.

علت خروج آب از شیر تخلیه پکیج

خرابی شیر تخلیه

علت خروج آب از شیر تخلیه پکیج انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما است. همان‌طور که می‌دانید، فلزات در زمان مواجهه با تغییرات حرارتی دچار انبساط و انقباض می‌شوند. تکرار این موضوع در یک بازه زمانی کوتاه مدت منجر به خراب شدن شیر تخلیه و خروج آب از آن می­شود. نتیجه این امر نیز نشتی آب از پکیج است. با تعویض کردن شیر تخلیه می‌توان به چنین مشکل مهمی پایان داد و دوباره از پکیج استفاده کرد. hardwarecenter در تعریف عملکرد شیر تخلیه پکیج گفته است:

شیر تخلیه ی پکیج که به آن شیر اطمینان  نیز می گویند، از جمله اجزای محافظتی بسیار ضروری در پکیج ، به منظور کنترل فشار بیش از حد تولید شده در سیستم است. هنگامی که  آب در سیستم داخلی پکیج حرارت می بیند ، افزایش فشار آب پدیدار می شود. در مواقعی که فشار پکیج بیش از حد بالا رود، شیر اطمینان پکیج به صورت اتوماتیک باز شده و فشار مضاعف داخل مدار دستگاه را خارج می کند تا فشار بالا در دستگاه خنثی شود.

خراب شدن مبدل

رسوبات آب شهری به‌مرورزمان منجر به آسیب دیدن مبدل و نشتی آب پکیج می‌شوند. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که میزان رسوب موجود در آب بالاتر از حد عادی است، باید حتماً به چنین موضوعی توجه داشته باشید و آن را به تعمیرکاران اطلاع دهید. رسوبات آب نه تنها مبدل، بلکه قسمت‌های دیگر پکیج را دچار مشکل می‌کنند و آن‌ها را از کار می‌اندازند. در برخی از موارد می‌توان این رسوبات را به طور کامل پاک کرد؛ اما در اکثر اوقات لازم است که مبدل را تعویض کنیم.

خراب شدن سیرکولاتور

علت نشتی آب از پمپ پکیج، خراب شدن قطعه‌ای به نام سیرکولاتور است. این قطعه وظیفه مهمی را برعهده دارد؛ زیرا باید آب را از سمت رادیاتور‌ها به قسمت مبدل انتقال دهد. به منظور رفع نشتی آب در پکیج در این شرایط، لازم است که سیرکولاتور مورد بازدید و بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر؟ اگر جواب این پرسش منفی باشد، باید یک سیرکولاتور جدید خریداری کنیم و آن را به جای سیرکولاتور قبلی به کار ببریم.

رفع نشتی لوله پکیج

برای رفع نشتی پکیج چه‌کار باید کرد؟

به منظور حل مشکلاتی همچون نشتی آب پکیج باید به سراغ تعمیرکاران مجرب یک مرکز معتبر تعمیر پکیج در تهران بروید. به یاد داشته باشید که حل مواردی که در قسمت‌های پیشین به آن‌ها اشاره کردیم، تنها از عهده تعمیرکاران برمی‌آيد. کاربران عادی هیچ‌گونه آگاهی خاصی در مورد روند فعالیت بخش‌های گوناگون پکیج ندارند و به همین جهت نمی‌توانند این ایرادات فنی مهم را به طور کامل برطرف کنند.

امروزه امکان رفع این مشکلات در منزل نیز وجود دارد و لازم نیست که پکیج خود را به یک تعمیرگاه انتقال دهید. در صورتی که با تعمیرکاران سلام ریپیر تماس بگیرید، همکاران ما در اسرع وقت خود را به منزل شما می‌رسانند و روند تعمیر پکیج را آغاز می‌کنند. با این کار‌ هزینه‌های مربوط به حمل‌و‌نقل پکیج را پرداخت نخواهید کرد که خود یک امر کاملاً مثبت به شمار می‌آيد.

سخن پایانی

همه ما به صورت مداوم از پکیج‌های خود استفاده می­کنیم؛ اما این محصولات در برابر مشکلات فنی مصون نیستند. اگر بخواهیم به شایع‌ترین ایرادات فنی در این دستگاه‌ها اشاره کنیم، باید نامی از مشکل «نشتی آب» و روشن نشدن پکیج ببریم. این موضوع منجر به آن می‌شود که نتوان از پکیج مدنظر به خوبی استفاده کرد.

مواردی همچون خراب شدن پمپ سیرکولاتور، خراب شدن لوله‌ها، خراب شدن مبدل و… از جمله مهم‌ترین دلایل نشتی آب پکیج به شمار می‌روند. به منظور رفع هر یک از این موارد باید با تعمیرکاران مجرب سلام ریپیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کنند. ما خدمت‌رسانی به شما کاربران گرامی را افتخار خود می‌دانیم.

 

 

سوالات متداول

۱- علت خروج آب از شیر تخلیه پکیج چیست؟

مهم ترین علت خروج آب از شیر تخلیه پکیج نصب نادرست شیر اطمینان پکیج، انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما، فشار آب نامناسب و بستن شیرهای رادیاتورها برای تنظیم دما می باشد.

۲- برای رفع نشتی آب از پکیج چه کنیم؟

امروزه امکان رفع مشکل نشتی آب از پکیج در منزل نیز وجود دارد و لازم نیست که پکیج خود را به یک تعمیرگاه انتقال دهید. برای اینکار میتوانید با تعمیرکاران سلام ریپیر تماس بگیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «علت نشتی آب پکیج چیست؟ برای رفع نشتی پکیج چکار باید کرد؟»

  1. دیروز یهو از لوله های پکیج دفترمون آب زد بیرون و کل آشپزخونه رو آب برداشت بعد از اونم دیگه پکیج کار نکرد. به یک تعمیرکار گفتیم اومد درستش کرد ولی امروز دوباره قطره قطره آب داره از لوله های پکیج میاد بیرون علتش چیه؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری