علت روشن نشدن پکیج چیست؟ علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

علت روشن نشدن پکیج را می‌توان به موارد گوناگونی ارتباط داد. پکیج‌ها اهمیت بسیار زیادی در زندگی روزمرۀ همه ما دارند، اما نمی‌توان آن‌ها را مصون از مشکلات و ایرادات فنی گوناگون دانست. در هر صورت ممکن است که این دستگاه‌ها نیز کارکرد مناسبی نداشته باشند و در این شرایط باید به سراغ تعمیرکاران حرفه‌ای بروید. با سلام ریپیر همراه باشید تا در ادامۀ متن، چند مورد از مهم‌ترین دلایل مربوط به روشن نشدن پکیج پس از قطع شدن برق را با هم بررسی کنیم.

اگر پکیج روشن نشود چه کنیم؟

علل روشن نشدن پکیج

اگر پکیج روشن نشود چه کنیم؟ روشن نشدن پکیج عملاً استفاده از این دستگاه را غیرممکن می‌کند. این مشکل فقط به محصولات مربوط به یک شرکت خاص ارتباط ندارد و حتی در محصولات استاندارد و باکیفیت بالا نیز می‌توان شاهد آن بود. در صورتی که پکیج شما روشن نمی‌شود از دستکاری آن خودداری کنید و سریعاً با ما ارتباط برقرار کنید. مواردی که در این بخش به‌ آن‌ها اشاره می‌‌شود شایع‌ترین دلایل مربوط به این مشکل فنی هستند.

کم بودن حجم آب مخزن پکیج

اولین علت روشن نشدن پکیج که می‌خواهیم به آن بپردازیم، کم بودن آب مخزن است. پکیج شما برای فعالیت به شکل مداوم به آب نیاز دارد و این آب در مخزن آن تجمع می‌يابد. قاعدتاً در زمانی که آب مخزن کم باشد، پکیج نمی‌تواند به شکل صحیح فعالیت خود را از سر بگیرد و در نتیجه، به‌صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. در این شرایط باید آب مخزن را مورد بررسی قرار داد و دلیل پر نشدن آن را مشخص کرد.

کم بودن فشار گاز

در برخی از موارد، این احتمال می‌رود که پکیج شما به‌دلیل کم بودن میزان فشار گاز روشن نشود. برخی از پکیج‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که در صورت کاهش میزان فشار گاز به‌صورت اتوماتیک خاموش شوند. اگرچه این علت چندان رایج نیست، اما اگر در محیطی زندگی می‌کنید که فشار گاز مدام کاهش پیدا می‌کند، ممکن است با خاموش شدن پکیج خود روبه‌رو شوید. تنها راه‌حل در این حالت، انتظار برای بازگشت فشار گاز به حالت عادی است.

هوا داشتن لوله‌های پکیج

هوا داشتن لوله‌های پکیج

شاید علت روشن نشدن پکیج، جمع شدن هوا در لوله‌های آن باشد. این مشکل در پکیج‌های قدیمی بیشتر رخ می‌دهد و می‌تواند عملاً کارکرد دستگاه را مختل کند. هوا داشتن لوله‌های پکیج امکان روشن شدن شمعک را نمی‌دهد و در نتیجه، آب گرم نمی‌شود. به منظور حل این مشکل باید لوله‌ها بازدید شوند و در صورت وجود آسیب‌دیدگی فیزیکی در هر یک، آ‌ن‌ها را به‌طور کامل تعویض کرد.

مسدود بودن لوله‌های پکیج

این مورد نیز یکی از دلایل مهم روشن نشدن پکیج پس از قطع شدن برق است. چنانچه گردوغبار یا حتی حیوانات موذی در درون لوله‌ها گیر کرده باشند با این ایراد فنی روبه‌رو می‌شویم، به‌خصوص اگر برای مدت بسیار طولانی از پکیج خود استفاده نکرده‌اید. خوشبختانه با باز کردن لوله‌ها و رفع مسدودی، می‌‌توان این ایراد فنی را رفع کرد و پکیج را به حالت اولیۀ آن برگرداند تا دوباره به بهترین شکل ممکن کار کند.

خرابی پمپ

خرابی پمپ پکیج

علت روشن نشدن پکیج‌های مدرن‌تر معمولاً خراب شدن پمپ‌ آن‌ها است. پمپ همان بخشی محسوب می‌شود که وظیفه دارد آب موردنیاز پکیج را تأمین کند. طبیعتاً اگر چنین بخشی دچار مشکل شود آب به منبع، انتقال نمی‌یابد. این امر خود یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج و همچنین گرم نشدن آب پکیج است که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم. خوشبختانه با تعویض یا تعمیر پمپ پکیج می‌توان این مشکل را به‌طور کامل حل کرد.

یک علت صدای پکیج می تواند خرابی پمپ باشد.

خراب شدن دودکش پکیج

یکی از خطرناک‌ترین مواردی که موجب روشن نشدن پکیج می‌شود، خراب بودن دودکش است. خراب شدن دودکش پکیج می‌تواند به پخش شدن دی اکسید کربن در محیط منجر شود که گازی بی‌رنگ، بی‌بو و بسیار خطرناک به شمار می‌رود. خراب شدن دودکش پکیج نیز امر چندان رایجی نیست، اما وارد شدن آسیب‌های فیزیکی به چنین بخش مهمی از دستگاه، مي‌تواند منجر به این مشکل شود. در این حالت باید دودکش پکیج را تعویض کرد تا امکان روشن شدن مجدد دستگاه وجود داشته باشد.

خراب شدن الکترود

علت روشن نشدن پکیج را می‌توان به خراب شدن یا آسیب دیدن الکترودهای آن ارتباط داد. الکترودها به منظور تشخیص میزان شعله به کار می‌روند و در صورت خرابی آن‌ها نمی‌توان شعله را به شکل مناسب تنظیم کرد. در این حالت نیز دستگاه نمی‌تواند به شکل صحیح روشن شود و کاربران با مشکل روبه‌رو می‌شوند. بررسی و تعویض این الکترودها بدون استفاده از ابزارهای تخصصی امکان‌پذیر نیست و این موضوع باید تنها توسط کارشناسان سلام ریپیر صورت بگیرد.

خراب شدن شمعک پکیج

خراب شدن شمعک پکیج

شمعک همان بخشی به شمار می‌آید که نخستین جرقه در آن زده می‌شود و سپس پکیج روشن خواهد شد. چنانچه شمعک خراب شده باشد، به طبع جرقۀ مدنظر مشاهده نخواهد شد و در نتیجه، با روشن نشدن پکیج مواجه می‌شویم. در این حالت، باید دستگاه را به‌طور کامل باز کرد و شمعک را مورد بازدید قرار داد. در بسیاری از موارد، نیازی به تعویض شمعک نیست و با تعمیر آن می‌توان دستگاه را به حالت اولیه آن بازگرداند.

داغ بودن بیش از حد سنسور دما

در پکیج‌های مدرن یک سنسور دما قرار دارد که وظیفۀ آن بررسی مداوم میزان دمای دستگاه است. این سنسور حساسیت بسیار خوبی دارد و در صورت بالا رفتن دمای پکیج، دستگاه را به‌طور کامل خاموش می‌کند. داغ بودن بیش از حد دستگاه را حتی با لمس بدنۀ آن نیز می‌توان تشخیص داد. پس از اینکه پکیج خاموش شد و دمای دستگاه به حالت مناسب رسید، سنسور دما اجازۀ روشن شدن مجدد دستگاه را به ما می‌دهد. اگر دما کاهش یافت و باز هم پکیج روشن نشد، احتمالاً این سنسور دچار مشکل فنی شده است.

مشکل الکترونیکی

امکان دارد که مشکلات مختلف الکترونیکی علت اصلی روشن نشدن پکیج شما باشند. از جمله این مشکلات می‌توانیم به خراب بودن دوشاخۀ دستگاه اشاره کنیم. از آنجا که سیستم الکترونیکی هر پکیج متفاوت است، تشخیص مشکل اصلی در این حالت امری پیچیده محسوب می‌شود که فقط از عهدۀ تعمیرکاران حرفه‌ای برمی‌آید.

مشکل در برد دستگاه

برد وظیفۀ کنترل کامل پکیج شما و ارسال دستورات مختلف را بر عهده دارد. در برخی از شرایط، ممکن است تمامی قطعات پکیج کاملاً سالم باشند و به‌درستی کار کنند، اما چون برد دستگاه دستور روشن شدن پکیج را صادر نمی‌کند، کاربران دچار مشکل می‌شوند. برد شامل قطعات بسیار زیادی است که بررسی هر یک از آن‌ها زمان زیادی را می‌طلبد. اگر برد قابل تعمیر نباشد، باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

علت روشن نشدن پکیج بوتان

علت روشن نشدن پکیج بوتان

علت روشن نشدن پکیج بوتان بعد از قطع برق را می‌توان به خراب شدن شمعک یا گرفتگی لوله‌ها مرتبط دانست. خبر خوب آن است که امکان رفع این مشکلات وجود دارد و به احتمال زیاد می‌توانید دوباره از پکیج خود به شکل عادی استفاده کنید. تعمیرکاران سلام ریپیر در تعمیر پکیج‌ این شرکت نیز تبحر دارند. یکی از علت های خراب شدن شمعک نشتی آب پکیج است که در این مورد سایت zarin-service گفته است:

زمانی که آب از رادیاتورهای روی شعله پکیج نشتی می‌کند ممکن است آب وارد شعله‌ها شده و اجازه روشن شدن به پکیج را ندهد و همین امر سبب روشن نشدن پکیج دیواری بوتان خواهد شد.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

پکیج‌های ایران رادیاتور از جمله پکیج‌های پرطرف‌دار و مشهور در ایران هستند، اما این بدان معنا نیست که احتمال خراب شدن آن‌ها صفر است. علت روشن نشدن پکیج‌های شرکت ایران رادیاتور معمولاً به مواردی مانند کم بودن فشار گاز، مشکل در برد دستگاه یا داغ شدن بیش از حد سنسور دما ارتباط دارد.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

توجه داشته باشید که پکیج‌ها دارای قطعات مختلفی هستند و به هیچ وجه نباید خود کاربران نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کنند. هر برند از پکیج و حتی هر مدل پکیج با تکنولوژی‌های ویژه و ساختار منحصربه‌فرد خود تولید می‌شود. تنها راه چاره برای حل مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، کمک گرفتن از یک مرکز معتبر تعمیر پکیج در تهران است. با سلام ریپیر، دیگر لازم نیست نگرانی خاصی از بابت روشن نشدن پکیج خود داشته باشید. ما تمام تلاش خود را برای حل این مشکل مهم به کار می‌گیریم.

در پایان پیشنهاد میکنیم ویدئوی زیر را که درباره روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور است ببینید:

 

سخن پایانی

خراب شدن پکیج یک مشکل رایج است و ممکن است در هر بازه زمانی خاصی رخ دهد. مهم‌ترین نکته در این رابطه، یافتن علت روشن نشدن پکیج است. این کار نیز تنها با بررسی‌های تخصصی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای انجام می‌شود. از جمله علت‌های اصلی چنین ایراد فنی خاصی می‌توانیم به خراب شدن برد، افزایش بیش از حد دمای دستگاه، خراب شدن الکترود و… اشاره کنیم. به منظور حل هر یک از مشکلات با کارشناسان سلام ریپیر تماس بگیرید تا شما عزیزان را به‌طور کامل راهنمایی کنند.

 

سوالات متداول

۱- علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق چیست؟

پکیج دستگاهی است که با برق کار می کند و  زمانی که برق ساختمان قطع می شود، این دستگاه به طور کامل از کار می افتد و نه می تواند محیط را گرم کند و نه اینکه قادر است دمای آب مصرفی را به دمای مطلوب برساند.

۲- علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع گاز چیست؟

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع گاز این است که پکیج دستگاهی ست که با گاز و برق کار میکند. افت فشار گاز یا قطع شدن گاز به طور کامل از روشن شدن شمعک جلوگیری می‌کند. شاید به‌طور موقت شمعک روشن شود ولی جریان ضعیف گاز، اجازه شعله‌ور کردن را به آن نمی‌دهد. به همین دلیل دستگاه از کار می افتند.

2 دیدگاه دربارهٔ «علت روشن نشدن پکیج چیست؟ علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق»

    1. درود
      تمیز در محل داریم بسته به مدل دسگاهتون می‌تونه هزینه متغیر داشته باشه تکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری