۱۱ علت گرم نشدن آب پکیج ( ایران رادیاتور و بوتان) چیست؟

علت گرم نشدن آب پکیج

پکیج‌ها را می‌‌توان یکی از اصلی‌ترین عناصر زندگی در دنیای مدرن دانست. حتی تصور اینکه پکیج منزل برای یک روز از کار بیفتد نیز بسیار دشوار است. در هر صورت، احتمال خراب شدن پکیج‌ها نیز وجود دارد و مهم است که این مشکلات در اسرع وقت رفع شوند. یکی از مشکلاتی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم پایین بودن دمای آب موجود در پکیج است. علت گرم نشدن آب پکیج را می‌توان به موارد گوناگونی ارتباط داد. در ادامۀ متن با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر را در این باره به شما عزیزان ارائه کنیم.

علت گرم نشدن آب پکیج

یافتن علت گرم نشدن آب پکیج یک امر کاملاً تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای صورت بگیرد. به همین دلیل، توصیه می‌‌کنیم که کاربران عزیز از انجام هرگونه اقدام فنی در این رابطه خودداری کنند. به یاد داشته باشید که اقدام به انجام اعمال فنی توسط کاربران ناآگاه می‌تواند بر تعداد مشکلات بیفزاید و تعمیر پکیج را دشوارتر کند؛ بنابراین اگرچه آشنایی با علل به وجود آمدن این مشکل امری مناسب است، اما نباید خودتان برای رفع چنین امری دست به کار شوید.

گرم نشدن آب پکیج

خرابی فلومتر یا فلوسوئیچ

اولین دلیل گرم نشدن آب پکیج که باید به آن اشاره کنیم، خراب شدن قطعه‌ای به نام فلومتر یا فلوسوئیچ است. این قطعه به منظور تشخیص میزان دبی آب به کار می‌رود. در صورت خراب شدن فلومتر باید نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنیم. نوع فلومتر در پکیج‌های مختلف متفاوت است.

خراب شدن شیر موتوری

قطعۀ دیگری که خراب شدن آن منجر به گرم نشدن آب در پکیج می‌شود، شیر موتوری است که به آن شیر برقی نیز گفته می‌شود. این شیر وظیفه دارد تا میزان جریان آب ورودی به درون پکیج را به‌طور کامل کنترل کند. اگر مشکل اصلی از این بخش باشد، باید آن را تعویض کنیم. سایت damatajhiz در تعریف شیر موتوری و کاربردهای آن گفته است:

از کاربردهای مهم شیرهای موتوری سه ­راهه می­توان به استفاده از آن ها در مسیر ورودی آب به کویل آب سرد یا کویل آب گرم هواسازها اشاره کرد. هرگاه دمای هوای محیط داخلی ساختمان در تابستان به دمای مطلوب برسد، از طریق ترموستات به شیر موتوری سه­راهه فرمان داده می شود که آب خنک کمتری به کویل آب سرد هواساز ارسال نماید که در این حالت آب خنک از مسیر بای پس مربوطه به سیستم برگشت داده می‌شود و به همین ترتیب در زمستان برای آب گرم ورودی به کویل هواساز فرمان تغییر مسیر آب گرم کویل داده می‌شود

هواگیری لوله‌ها

هواگیری لوله‌ها

عدم توجه به هواگیری پکیج ایران رادیاتور در بازه‌های زمانی مختلف منجر می‌شود که دستگاه نتواند آب گرم موردنیاز شما را به‌خوبی تأمین کند. سرویس هواگیری لوله‌ها به همین منظور انجام می‌گیرد و در طی آن تعمیرکاران حرفه‌ای با کمک ابزارهای خاص هوای باقی‌مانده در درون لوله‌های آب گرم را خارج می‌کنند.

شعله کم

در برخی از موارد علت گرم نشدن آب پکیج به موضوع ساده‌ای همچون کم بودن شعله ارتباط دارد. همان‌طور که می‌دانید در تمامی پکیج‌ها امکان تنظیم شعله برای کاربران وجود دارد. همواره باید مطمئن شد که میزان شعله در سطح مطلوبی قرار داشته باشد. البته در برخی از موارد قطعات فیزیکی شعله خراب شده‌اند که باید تعویض شوند.

مبدل رسوب داشته باشد

مبدل قطعه‌ای در پکیج است که وظیفه دارد تا آب گرم موجود در دستگاه را بر اساس نیاز شما کنترل کند. اگر پکیج شما برای مدت زیادی مورد استفاده قرار گرفته است، احتمال دارد که مبدل آن دچار رسوب شده باشد. خوشبختانه با راهکارهای مختلفی می‌توان این رسوب‌ها را از بین برد و چنین مشکلی را حل کرد. رسوب گرفتن مدل یک علت صدای پکیج نیز است.

عدم گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

فنر بایپس خراب باشد

فنر بایپس قطعه‌ای مهم در پکیج‌ها محسوب می‌شود که  باید از ایجاد فشار مضاعف بر روی بخش‌های گوناگون دستگاه جلوگیری کند. به‌عنوان مثال اگر لوله‌های پکیچ دچار گرفتگی شده باشند، امکان افزایش فشار به دستگاه وجود دارد. در این حالت بایپس فعالیت خود را آغاز می‌کند و از خراب شدن کامل پکیج جلوگیری خواهد کرد. اگر این فنر خراب باشد، باید سریعاً نسبت به تعویض آن اقدام کنیم.

بار فشار پکیج پایین است

پایین بودن فشار بار پکیج می‌تواند یکی دیگر از عوامل اصلی عدم گرم شدن آب در دستگاه باشد. این موضوع معمولاً به باد نداشتن منبع انبساط ارتباط دارد. در این حالت باید بخش منبع انبساط به‌طور کامل بررسی شود. خبر خوب این است که در اکثر موارد رفع این مشکل چندان زمان‌بر نخواهد بود.

پمپ خراب

پمپ خراب

علت گرم نشدن آب پکیج را می‌توان به خراب بودن پمپ آن نیز ارتباط داد. پمپ قطعه‌ای است که وظیفه دارد تا سطح فشار آب پکیج را در یک حد مشخص قرار دهد. پمپ‌ها انواع مختلفی دارند که از بین‌ آن‌ها باید به مواردی همچون پمپ‌های سیرکولاتور و پمپ‌های گراندفوس اشاره کنیم. اگر مشکل از این بخش باشد باید پمپ مدنظر تعمیر شود. خرابی پمپ علت روشن نشدن پکیج نیز می باشد.

اتصالی

اتصالی کردن پکیج می‌تواند منجر به مشکلات بسیار زیادی شود. به‌عنوان مثال در اکثر موارد این نوع اتصالی تمام فیوزهای دستگاه را از کار می‌اندازد. اتصالی در در پکیج‌ها وقتی رخ می‌دهد که فاز و نول با هم ارتباط پیدا کنند. جهت حل این موضوع باید کل سیستم برق پکیج مورد بررسی قرار بگیرد.

خرابی پتانسیومتر

پتانسیومتر که در برخی از موارد آن را با نام گلدان معرفی می‌کنند یک محصول بسیار مهم در پکیج‌ها به شمار می‌آيد. این قطعه موظف است تا مدار الکتریکی پکیج را به‌صورت مداوم کنترل و ولتاژ الکتریسیته در آن ‌را تنظیم کند. اگر پتانسیومتر خراب باشد باید آن را تعمیر یا تعویض کنیم.

خرابی دودکش از علل گرم نشدن پکیج

خرابی دودکش

دودکش همان بخشی است که وظیفه دارد تا دود تولیدشده توسط پکیج را به بیرون انتقال دهد. خراب شدن دودکش علاوه بر اینکه منجر به مشکلاتی همچون گرم نشدن آب می‌شود، می‌تواند برای سلامتی شما نیز خطراتی را به همراه داشته باشد. در صورت خرابی دودکش باید نسبت به بررسی کل قطعات آن اقدام کنیم.

سردی بیش از اندازۀ آب ورودی

در پاره‌ای از موارد علت گرم نشدن آب پکیج به خود دستگاه ارتباط ندارد. به‌عنوان نمونه، ممکن است آبی که به پکیج وارد می‌شود آن‌قدر سرد باشد که گرم کردن آن واقعاً طول بکشد. این موضوع بیشتر در مناطق سردسیر و به‌خصوص در فصل زمستان مشاهده می‌شود. به‌منظور حل این مشکل باید لولۀ آب ورودی به پکیج را با عایق بپوشانیم. یکی دیگر از دلایلی که ارتباطی به پکیج ندارد،‌ فاصلۀ زیاد پکیج تا شیر آب گرم است. این فاصلۀ زیاد موجب می‌شود تا آب در طی مسیر حرارت خود را از دست بدهد و از آب گرم به آب سرد تبدیل شود. سایت petetheplumber درباره مشکلات دما نوشته است:

One of the most common complaints of water heaters not working is the fact that we experience water temperature issues.

علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور

علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور

علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور را می‌توان خرابی یک سنسور ویژه دانست که به آن سنسور ان تی سی گفته می‌شود. این سنسور وظیفه دارد تا دمای آب موجود در پکیج را اندازه‌گیری کند و سپس اطلاعات دریافت‌شده در این زمینه را در اختیار برد پکیج قرار دهد. سنسورهای ان تی سی دارای یک طول عمر مشخص هستند. خرابی این سنسور باعث اتومات نکردن پکیج هم می شود.

اگر علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور این موضوع باشد باید سنسور مذکور به‌طور کامل تعویض شود. هزینۀ تعویض این سنسور چندان زیاد نیست و در مدت‌زمان کوتاهی می‌توان آن را تعویض کرد؛ بنابراین واقعاً لازم نیست که در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید.

علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان

علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان

علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان معمولاً به خرابی برد این دستگاه‌ها ارتباط دارد. برد الکترونیکی پکیج وظیفه دارد تا تمامی قطعات دستگاه را کنترل کند. درصورتی‌که مشخص شود برد پکیج خراب است باید از تجهیزات پیشرفته‌ای جهت بازرسی تمامی بخش‌های آن کمک بگیریم.

سخن پایانی

اگرچه پکیج‌ها امروزه نقش بسیار مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند، اما حتی این دستگاه‌ها نیز ممکن است از نظر فنی با ایرادات گوناگونی روبه‌رو شوند. برخی از ایرادات فنی منجر به ایجاد مشکلات متعددی همچون پایین ماندن دمای آب موجود در پکیج خواهند شد. امری که عملاً استفاده از آب گرم را غیرممکن می‌کند.

علت گرم نشدن آب پکیج می‌تواند شامل مواردی همچون خراب شدن یک سری سنسورهای خاص، کم بودن شعله، خراب بودن برد الکتریکی دستگاه و… باشد. در هر صورت، به منظور رفع این مشکل مهم بهتر است سریعاً دست به کار شوید و با تعمیرکاران حرفه‌ای سلام ریپیر که یکی از بهترین مراکز تعمیر پکیج در تهران می باشد، تماس بگیرید. مفتخریم تا به شما عزیزان در این زمینه یاری برسانیم.

 

سوالات متداول

۱- علت گرم نکردن آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت گرم نکردن آب پکیج ایران رادیاتور می تواند مربوط به خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر، خرابی شیر موتوری، خرابی سنسور NTC، وجود هوا در دستگاه و عدم هواگیری مناسب، کم بودن شعله و تجمع رسوب در مبدل پکیج باشد.

۲- علت گرم نشدن آب پکیج بوتان چیست؟

خاموش شدن پی در پی پکیج بوتان، عدم تشکیل شعله در داخل پکیج، خرابی فلوسوئیچف خرابی سنسور دما NTC، خاموشی مشعل و خرابی شیر موتوری رایج ترین علت گرم نشدن اب پکیج بوتان است. 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری