تعمیر ماکروفر

ماکروفر! این دستگاه عجیب و غریب که با یک دکمه سحر و جادو می‌کند و غذاهای خوشمزه را در چند دقیقه آماده می‌کند. اما همیشه همه چیز به خوبی پیش نمی‌رود، وقتی ماکروفر ما خراب میشود و دیگر نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم، چه کار کنیم؟ خیلی راحت، تعمیرش کنیم! در اینجا ما به شما علت های رایج خرابی ماکروفر را بیان می کنیم تا در صورت بوجود آمدن مشکل سریعا با تعمیرکار تخصصی ماکروفر تماس بگیرید.

انواع خرابی ماکروفر

دلایل خرابی ماکروفر با توجه به نوع خرابی و نشانه های آن با هم تفاوت دارد و برای هر یک باید قطعات خاصی را بررسی کرد. با توجه به سوالات رایجی که برای بیشتر افراد درباره نحوه عیب یابی مایکروفر و راه های برطرف کردن آنها بوجود می آید، سلام تعمیر به چند مورد اشاره می کند . در ادامه  علت های خرابی مایکروویو و هر آنچه که باید برای برطرف شدن آنها بدانید را ارائه می دهیم .

علت خراب شدن مایکروفر در بسیاری از مواقع به نحوه استفاده از دستگاه مرتبط است که رعایت نکردن استانداردها منجر به کم شدن عمر آن می گردد. با گذشت زمان و استفاده مداوم ممکن است به خاطر برخی از موارد مجبور به عیب یابی و تعمیر مایکروفر شوید که که به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

  • علت گرم نشدن غذا در ماکروفر

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر

در برخی از موارد حتی با وجود تنظیمات صحیح دستگاه، باز هم مواد غذایی داخل مایکروفر به خوبی گرم نمی شوند ، برای بررسی این نوع خرابی ماکروفر باید چند قطعه را با دقت زیاد و با رعایت استاندارد ها تست کرد. دیود و خازن از اصلی ترین قطعاتی هستند که در بیشتر موارد ، علت های خرابی مایکروفر را شامل می شود.

باید بدانید که خازن مایکروفر بخاطر داشتن ولتاژ بالا حتی بعد از قطع جریان برق دستگاه، بسیار حساس بوده و تخلیه آن نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد.

علاوه براین، لازم است تا لامپ و برد اصلی مایکروفر نیز به طور کامل بررسی شوند و در صورت نیاز ، تعمیر و یا تعویض شوند.

برای مشاوره و رفع مشکل گرم نشدن غذا در ماکروفر خود میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر از یک ساعت خدمات دریافت کنید.

  • علت روشن نشدن لامپ ماکروفر

 

علت خرابی مایکروفر در برخی از موارد ، روشن نشدن لامپ ماکروفر می باشد. وضعیت لامپ مایکروفر در صورت خرابی ممکن است خاموش، کم نور و یا چشمک زن باشد که روش های برطرف شدن هر یک از این مشکلات متفاوت است. به عنوان مثال، اگر لامپ روشن نمی شود به معنای سوختن کامل آن است و باید تعویض گردد. اگر لامپ کم نور باشد، باید تنظیمات دستگاه مجدد انجام شوند. در شرایطی که لامپ چشمک زن می باشد باز هم به معنای مشکل از لامپ می باشد و بهتر است تعویض شود.

  • علت خاموش شدن ناگهانی ماکروفر

علت خاموش شدن ناگهانی ماکروفر

در برخی موارد ، مایکروفر در حین کار به طور ناگهانی خاموش می شود. برای ایراد یابی مایکروفر در این شرایط باید چند قطعه را بررسی و تعمیرات لازم را برای آنها انجام شود. اولین دلیل و رایج ترین مورد در این شرایط، خراب بودن میکروسوئیچ های درب مایکروفر می باشد که باز و بسته بودن درب را به اشتباه تشخیص می دهند. از آنجا که باز بودن درب مایکروفر باعث متوقف شدن عملکرد دستگاه می شود ، در نتیجه با خراب شدن این میکروسوئیچ ها مایکرویو به طور ناگهانی خاموش می شود. تعویض میکروسوئیچ بهترین گزینه خواهد بود.

بعلاوه ، خراب شدن مین برد و همچنین برد لمسی و یا کار نکردن کلید پنل ماکروفر نیز می توانند از علت های خرابی مایکروفر به باشند . مین برد یکی از مهم ترین قطعات در هر دستگاه می باشد و با توجه به قیمت بالای آن، بهتر است ابتدا سایر قطعات تست شوند و در نهایت برد را بررسی و در صورت نیاز تعمیر ویا تعویض کنید.

برای مشاوره و رفع ایراد خاموش شدن ماکروویو خود میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر از یک ساعت خدمات دریافت کنید.

  • علت نچرخیدن سینی ماکروفر

نچرخیدن سینی ماکروفر

اصلی ترین علت نچرخیدن سینی ماکروفر بدون شک موتور کف آن می باشد. در نتیجه لازم است موتور را تست کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید. برای تعویض قطعات پیشنهاد می کنیم حتما سلام تعمیر ارتباط برقرار کنید تا با توجه به برند دستگاه ، قطعات اصل و با کیفیت داخل دستگاه شما قرار داده شود.

  • علت روشن نشدن مایکروویو

در این شرایط ابتدا باید جریان برق و و پریز برق شهری  را بررسی کرد تا سلامت برق منزل مطمئن شد. اگر برق منزل مشکل نداشت این احتمال وجود دارد که مین برد دچار خرابی شده باشد. تعمیر مین برد مایکروفر کاملا تخصصی بوده و حتما باید برای تعمیر آن با سلام تعمیر ارتباط برقرار کنید. سایت ebtekarservice در رابطه با خرابی مین برد گفته که:

برد اصلی دستگاه، معمولا آخرین موردی است که بررسی می‌شود تا ببینید آیا ایراد از این قسمت است یا خیر. برد دستگاه، در واقع مغز دستگاه می‌باشد و تمامی دستوراتی که به دستگاه می‌دهید، توسط برد دریافت شده به سایر قطعات دستگاه، رسانیده می‌شود.

برای مشاوره و رفع ایراد روشن نشدن ماکروفر خود میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر زمان ممکن خدمات دریافت کنید.

  • علت جرقه زدن مایکروفر

 

اگر در حین کار دستگاه متوجه جرقه زدن های متوالی در داخل ماکروفر شدید ، در وهله اول دستگاه خود را سریع از برق بکشید . سپس ظرف غذا را از دستگاه خارج کنید. برای عیب یابی مایکروویو در این شرایط لازم است جنس ظرف را بررسی کنید چون ظروف فلزی و فویل های آلومینیومی در داخل مایکروفر جرقه می زنند. اگر جنس ظرف فلزی نباشد باید قطعاتی مانند خازن، مگنترون و یا پایه فلزی داخل دستگاه چک شود.

برای مشاوره و رفع ایراد جرقه زدن ماکروفر خود میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر زمان ممکن خدمات دریافت کنید.

نکات مهم در بررسی علت های خرابی مایکروفر

علت خراب شدن مایکروفر

در رابطه با علت های خراب شدن ماکروفر سایت kalatamir می گوید:

برخلاف سایر لوازم خانگی از قبیل تلویزیون، کولر گازی و غیره، عیب یابی مایکروفر و تعمیر آن بدون دانش و تخصص کار بسیار خطرناکی می باشد. بعد از قطع جریان برق ورودی مایکروفر هنوز مقدار زیادی ولتاژ در درون خازن و سایر قطعات وجود دارد که منجر به برق گرفتگی و خطر مرگ می گردد. به همین خاطر باید با توجه به برند دستگاه، تعمیر مایکروویو را به افراد حرفه ای و نمایندگی های مجاز بسپارید.

در این مطلب رایج ترین علت های خرابی مایکروفر را بیان کردیم و برای هر یک راه حل هایی ارائه داده شد . البته مشکلات و خرابی های این دستگاه با توجه به نوع برند از موارد ذکر شده بیشتر هستند و عیب یابی مایکروویو با بیان چند مورد امکان پذیر نمی باشد. در نتیجه بهتر است در صورت مواجه شدن با خطاها و خرابی های مختلف سلام تعمیر تماس بگیرید.

سلام تعمیر به عنوان تخصصی ترین هلدینگ تعمیراتی کشور آماده ارائه خدماتی از قبیل تعمیر مایکروفر، تعمیر ساید بای ساید، تلویزیون،ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی ، تعمیر پکیج و غیره می باشد. برای ارتباط با تیم ما میتوانید با استفاده از سفارش اینترنتی و یا تماس تلفنی با سلام تعمیر در کمتر زمان ممکن خدمات دریافت کنید.

خدمات تعمیر ماکروفر در محل

تعمیر ماکروفر در محل

مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سلام تعمیر به عنوان بهترین مرکز تعمیر ماکروفر در تهران با کادری مجرب و حرفه ای برای تعمیرات ماکروفر در محل شما در سریع زمان و بهترین کیفیت ممکن آماده ارائه خدمت به شماست.

اگر ماکروفر شما به نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد ، میتوانید با تماس تلفنی یا ثبت مشخصات در فرم قرار داده شده در صفحه اصلی سایت با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

هلدینگ تعمیراتی سلام تعمیر مخصصین حرفه ای و باتجربه برای تمامی برند ها از جمله سامسونگ،الجی،دوو،کنوود،اسنوا و … را گرداوری کرده تا شما با خیالی آسوده تعمیر ماکروفر خود را به ما بسپارید.

ویژگی های ممتاز تعمیر ماکروفر در سلام تعمیر

-پشتیبانی ۲۴ ساعته

-بازگشت بدون قید و شرط پول در صورت نارضایتی مشتری

-استفاده از قطعات اصلی و ضمانت دار شرکتی

-ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن(۳۰دقیقه الی ۱۲۰ دقیقه بعد از تماس مشتری)

-پیگیری و نظرسنجی خدمات ارائه شده

-کادر تخصصی و آموزش دیده با مدرک معتبر

-رعایت تمامی پروتکل های پیداشتی

-تعمیرات تخصصی ماکروفر با نازل ترین قیمت حتی پایین تر از نرخ اتحادیه.

 

 

سوالات متداول

۱- شایع ترین خرابی ماکروفر چیست؟

از رایج ترین خرابی های ماکروفر می توان به سوختن لامپ ماکروفر، روشن نشدن ماکروفر، گرم نشدن غذا در ماکروفر و نچرخیدن سینی ماکروفر اشاره کرد.

۲- هزینه تعمیر ماکروفر چقدر است؟

هزینه دقیق تعمیر ماکروفر به نوع خرابی ماکروفر شما برمیگردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان سلام تعمیر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر ماکروفر»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری