علت باد گرم کولر گازی چیست؟

علت باد گرم کولر گازی چیست؟

کولرهای گازی به ما کمک می‌کنند تا گرمای طاقت‌فرسای تابستان را پشت سر بگذاریم. حال تصور کنید که این دستگاه‌ها عملکرد قابل‌قبولی را از خود ارائه ندهد و به جای باد سرد، باد گرم را به گردش دربیاورند. یافتن علت باد گرم کولر گازی باید به شکل تخصصی انجام گیرد؛ زیرا این دستگاه‌ها قطعات گوناگونی دارند که خراب شدن هر یک از آن‌ها می‌تواند منجر به چنین مشکلاتی شود. با ما همراه شوید تا این موضوع مهم را بیشتر بررسی کنیم.

باد گرم کولر می‌تواند علل مختلفی داشته باشد.علت باد گرم کولر گازی

برای یافتن دلیل اصلی پخش باد گرم به جای باد سرد از کولرهای گازی لازم است بخش‌های متعددی همچون ورودی، ترموستات، کویل‌ها، اواپراتور و… را به‌طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. هزینۀ مربوط به رفع این ایراد فنی در همۀ شرایط یکسان نیست، البته تعمیرکاران سلام ریپیر با نازل‌‌ترین قیمت ممکن چنین مشکلی را برطرف خواهند کرد. در ادامه به چند دلیل علت اصلی در این باره می‌پردازیم و هر یک از آن‌‌ها را به‌صورت تخصصی بررسی می‌کنیم.

به نقل از سایت Forbes هیچ چیز بدتر از خرابی تهویه مطبوع نیست، که هوای گرم را بدمد.

During heat waves in the dog days of summer, or just on an uncomfortably humid day, there’s nothing worse than an air conditioner that blows hot air. If you’re not able to hire an HVAC technician, or just want some immediate relief, here’s why your air conditioner might be blowing hot air and what to do about it so that you can finally cool off

مسدود شدن بخش ورودی

اگر کولر گازی باد گرم میزند، این احتمال وجود دارد که ورودی‌های آن مسدود شده باشند. ورودی یاin take در کولرهای مختلف کمی متفاوت است، اما در اغلب موارد یک لولۀ مسی وظیفه تأمین هوا را بر عهده دارد و اگر به هر دلیل این لوله ضربه ببیند، بخش ورودی مسدود خواهد شد. البته در پاره‌ای از موارد لولۀ مسی آسیب ندیده است، بلکه تجمع گردوغبار و آلودگی عملاً آن را غیر قابل استفاده می‌کند.

اگر علت باد گرم کولر گازی این امر باشد، تعمیرکاران باید نسبت به تعمیر و یا تعویض لوله‌های آسیب‌دیده دست به کار ‌شوند و هر نوع آلودگی موجود در آن‌ها را به‌طور کامل پاک‌سازی ‌کنند. در صورتی که با مشکل اتومات نکردن کولر گازی مواجه شدید میتوانید این ۷ دلیل شایع را بررسی بفرمایید.

اگر کولر گازی باد گرم میزند، این احتمال وجود دارد که ورودی‌های آن مسدود شده باشند.

خراب شدن اورلود

دلیل باد گرم کولر گازی را می‌توان به خراب شدن overload ارتباط داد. اورلود بخشی است که به کمپرسور ارتباط دارد و از سوختن موتور در شرایط مختلف جلوگیری می‌‌کند. اگر این قطعه آسیب دیده باشد با مشکلات متعددی از جمله باد گرم روبه‌رو می‌شویم. به یاد داشته باشید که تعمیر این بخش و یا تعویض آن امری فوق‌العاده تخصصی به شمار می‌آيد به نحوی که فقط کارشناسان کارآزموده و مجرب توانایی انجام آن را دارند.

کوچک‌ترین خطا در زمان نصب مجدد اورلود می‌تواند کمپرسور را بسوزاند و هزینه‌های بسیار زیادی را به شما تحمیل کند. هزینۀ تهیۀ یک overload جدید به مدل کولر شما بستگی دارد. یکی از موارد پر تکرار علت خنک نکردن کولر گازی فیلتر کثیف کولر است، که در این مقاله ۱۰ مورد مهم ذکر شده است.

مسدودی کویل کندانسور

در کولرهای گازی، بخشی به نام کویل به‌منظور تخلیۀ بار سیکل تبرید به کار گرفته می‌شود. فقط وقتی که کویل‌ها به‌صورت صحیح کار کنند می‌توان انتظار داشت که فرایند تبرید به‌خوبی انجام بگیرد. مسدود شدن این قطعات به دلایلی همچون آلودگی و کثیفی، عملکرد اواپراتور و کمپرسور را مختل می‌کند. بررسی و تعمیر کویل‌ها از جمله وظایف مهم تعمیرکاران در زمان یافتن علت باد گرم کولر گازی به شمار می‌رود.

خوشبختانه در بسیاری از موارد تنها با تمیز کردن و شستشوی کویل‌ها می‌توان آن‌ها را دوباره به کار گرفت تا فرایند تبرید در کولر گازی مثل قبل ادامه پیدا کند و کاربران از این نظر مشکلی نداشته باشند. در صورتی که علت آب دادن کولر گازی خودتان رو نمیدانید این مقاله رو بررسی بفرمایید.

یخ‌زدگی اواپراتور

این پرسش که چرا داکت اسپیلت باد گرم میزند؟ پاسخ‌های متفاوتی دارد. یکی از نکات مهمی که در این رابطه می‌توانیم به آن اشاره کنیم، یخ‌زدگی یا فریز شدن اواپراتور است. دلیل اصلی این موضوع را باید کمبود گاز مبرد دانست؛ زیرا با کاهش این گاز، فشار درون اواپراتور کاهش می‌یابد و یخ می‌زند.

طبیعتاً به‌منظور رفع این مشکل باید یخ‌زدگی را به‌طور کامل برطرف کرد. این مورد نیز باید توسط کارشناسان حرفه‌ای صورت بگیرد. با شارژ کردن مجدد گاز مبرد می‌توان کولر را دوباره به حالت اولیه بازگرداند. اگر مشکل ادامه یافت لازم است علاوه بر میزان گاز، خود اواپراتور نیز به‌صورت دقت بررسی شود.

بسیاری از کولرهای گازی با این مشکل باد گرم مواجه می‌شوند.

چرا داکت اسپیلت باد گرم میزند

باد گرم داکت اسپلیت ایراد فنی خاصی است که باید جدی گرفته شود. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از خراب شدن قطعات گوناگون دستگاه باشد و به همین جهت نباید به‌راحتی از آن چشم‌پوشی کنیم. علاوه بر گزینه‌هایی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، سه علت مهم دیگر نیز در همین رابطه باید مورد بررسی قرار بگیرند که شامل این موارد هستند:

معیوب بودن فن کولر

کارشناسان باتجربه بیان می‌‌کنند که در برخی از موارد علت باد گرم کولر گازی به خراب شدن فن آن ارتباط داد. این فن به‌منظور دمیدن هوای تولیدشده توسط دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً دوام بالایی دارد، اما مواردی همچون اتصالی برق یا ضربۀ فیزیکی به آن آسیب وارد می‌کنند.

تعویض کردن فن کولر زمان‌بر نیست، اما باید با دقت صورت بگیرد. هر برند در محصولات خود از یک فن به‌خصوص استفاده می‌کند و تعمیرکاران باید گزینه‌ای متناسب با دستگاه مدنظر شما را بیابند. پس از تعویض فن، باد گرم کولر گازی جای خود را به باد خنک و لذت‌بخش می‌دهد. اگر ساکن غرب تهران هستید می توانید به مراکز تعمیر کولرگازی در غرب تهران مراجعه کنید.

مسدودی فیلتر هوا

اگر کولر گازی باد گرم میزند، لازم است فیلتر هوای آن را مورد بررسی قرار دهیم. این بخش به‌منظور جلوگیری از انتقال ذرات گردوغبار به کار گرفته می‌شود و باید هر چند مدت یک‌بار به‌طور کامل تعویض شده و یا پاک‌سازی شود. متأسفانه برخی از کاربران به نگهداری از این قطعه توجهی ندارند و آن را بر اساس توصیه‌های ارائه‌شده در دفترچۀ راهنمای کولر تعویض نمی‌کنند.

خبر خوب این است که فیلتر هوا نه قیمت چندان زیادی دارد و نه عوض کردن آن به طول می‌انجامد، تنها کافی است با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید تا در این زمینه به شما یاری برساند.

خراب شدن ترموستات

باید گفت که امکان دارد علت باد گرم کولر گازی، خراب شدن ترموستات باشد. ترموستات قطعۀ مهمی از کولر گازی به شمار می‌آيد که وظیفه دارد تا در تنظیم دمای محیط به ما کمک کند. اهمیت بالای این بخش، آن را در ردیف قطعاتی همچون اواپراتور و کندانسور قرار می‌دهد و به همین جهت باید از کارکرد مناسب آن اطمینان حاصل کرد.

درصورتی‌که ترموستات خراب باشد، کولر در اموری همچون تشخیص دمای صحیح محیط دچار مشکل می‌شود و باد گرم می‌دهد. اگر کارشناسان تشخیص دهند که این بخش خراب شده است، قاعدتاً باید تعمیر شود. علت روشن نشدن کولر گازی موارد مختلفی میتواند باشد که در این مقاله به ۱۰ مورد آن به همراه راه حل پرداخته ایم.

تنظیم باد گرم کولر گازی

تنظیم کردن باد گرم در کولرهای گازی کار سختی نیست. در ابتدا باید مطمئن شوید که ریموت‌کنترل دستگاه مدنظرتان به‌درستی کار می‌کند. پس از این مرحله، نوبت به انتخاب دکمۀ هیت (HEAT) می‌رسد که در واقع به شما اجازه می‌دهد تا باد گرم را بر حسب نیاز خود تغییر دهید.

تنظیم کردن باد گرم در کولرهای گازی کار سختی نیست.

سخن پایانی

کولرهای گازی به‌منظور خنک کردن هوا در فصول مختلف سال و به‌ویژه تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها نیز دچار مشکلات فنی مختلفی می‌شوند که برخی از آن‌ها به‌کارگیری کولر را عملاً غیرممکن می‌کند. به‌عنوان مثال، ممکن است با موردی همچون پخش باد گرم از کولر روبه‌رو شوید.

علت باد گرم کولر گازی را می‌توان گزینه‌هایی همچون خراب بودن فن کولر، مسدود شدن فیلتر هوا، یخ زدن اواپراتور و… دانست. به‌منظور رفع هر یک از این موارد باید از کارشناسان و تعمیرکاران «سلام ریپیر» که بهترین مرکز تعمیر کولرگازی در تهران است، کمک بگیرید. تنها همکاران ما می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن چنین معایبی را به‌طور کامل رفع کنند.

 

سوالات متداول

۱- علت باد گرم کولر گازی سامسونگ چیست؟

به هم خوردن تنظیمات ریموت کنترل کولر گازی، کاهش گاز مبرد، کثیفی بیش از حد فیلتر‌ها، خرابی کمپرسور، خراب بودن ترموستات، یخ زدگی اوپراتور و … شایع ترین علل باد گرم کولرگازی سامسونگ می بانشد.

۲- نحوه تنظیم باد گرم کولر گازی چگونه است؟

برای تنظیم باد گرم کولرگازی ابتدا مطمئن شوید که ریموت‌کنترل دستگاه به‌درستی کار می‌کند. سپس، نوبت به انتخاب دکمۀ هیت (HEAT) می‌رسد که در واقع به شما اجازه می‌دهد تا باد گرم را بر حسب نیاز خود تغییر دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری