۰ تا ۱۰۰ هواگیری پکیج ایران رادیاتور + مزایای آن

هواگیری پکیج ایران رادیاتور

هواگیری پکیج ایران رادیاتور یکی از مواردی به شمار می‌آيد که همواره پرسش‌های گوناگونی در مورد آن مطرح می‌شود. به طور کلی، انجام دادن این امر در بازه‌‌های زمانی مشخص را می‌توان یک ضرورت اساسی دانست. عدم انجام هواگیری به صورت صحیح مي‌تواند بر روی عملکرد کلی پکیج شما اثرات نامطلوبی بگذارد و حتی منجر به افزایش هزینه‌های مربوط به مصرف سوخت شود. با ما همراه بمانید تا اطلاعات بیشتری را در این رابطه به شما عزیزان ارائه کنیم.

هواگیری پکیج چیست؟

هواگیری پکیج چیست؟

پیش از هر چیز باید با هواگیری پکیج ایران رادیاتور بیشتر آشنا شویم. به طور کلی باید بیان کرد که با گذشت زمان امکان دارد هوای اضافی در سیستم لوله‌کشی مربوط به پکیج گیر بیفتد. به فرایندی که طی آن هوای اضافی از پکیج خارج می‌شود، «هواگیری» می‌گوییم. این موضوع تنها مختص به پکیج‌های ساخته شده توسط شرکت ایران رادیاتور نیست و باید برای محصولات سایر برندهای موجود در بازار نیز انجام شود.

نشانه‌های نیاز به هواگیری پکیج دیواری

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید همواره به آن‌ توجه داشته باشید،‌ دقت کردن به علائمی است که بیانگر آن هستند که پکیج باید هواگیری شود. اگر این علائم و نشانه‌ها را مورد بررسی قرار ندهید، احتمال خراب شدن پکیج افزایش پیدا کرده که خود هزینه‌های سنگینی را به شما تحمیل خواهد کرد. در این بخش به چند مورد از مهم‌ترین نشانه‌هایی می‌پردازیم که لازم است مدنظر شما عزیزان باشند.

سرد شدن رادیاتور

اولین و مهم‌ترین گزینه‌ای که به عنوان یک نشانه برای لزوم هواگیری پکیج ایران رادیاتور شناخته می‌شود، سرد شدن رادیاتورهای دستگاه است. در این حالت، وقتی که به رادیاتور دست می‌زنید، می‌توانید مشاهده می­کنید که دمای بدنه آن واقعاً پایین است و عملاً‌ هیچ‌گونه حرارتی انتقال پیدا نمی‌کند. در نتیجه باعث ایجاد مشکلاتی نظیر گرم نشدن آب پکیج می شود. در اکثر موارد، این موضوع مستقیماً به موضوع هواگیری ارتباط دارد، البته ممکن است سایر مشکلات فنی نیز منجر به ایجاد چنین شرایطی شوند (در برخی از موارد تنها یک سمت از پکیج سرد خواهد بود).

افت فشار

چنانچه میزان فشار آب موجود در سیستم پکیج دیواری کاهش پیدا کند، می‌توان حدس زد که وقت هواگیری سر رسیده است. این افت فشار می‌تواند مقدار متغیری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، در برخی از پکیج‌ها شاهد افت فشار مداوم هستیم و در برخی دیگر این موضوع تنها در بازه زمانی خاصی رخ می‌دهد. در هر صورت، لازم است که این امر را به عنوان یک نشانه مهم برای لزوم انجام هواگیری پکیج ایران رادیاتور در نظر بگیریم و به آن توجه کنیم.

نشانه‌های نیاز به هواگیری پکیج دیواری

سر و صدا کردن

شاید تعجب کنید؛ اما گاهی پیش می‌آيد که پکیج‌ها سروصدای زیادی از خود تولید می‌کنند. علت صدای پکیج به دلیل چرخش هوای اضافی در درون سیستم پکیج به وجود می‌آيد و می‌‌تواند آرامش شما را به طور کامل مختل کند؛ به همین دلیل لازم است که هرچه زودتر به فکر هواگیری باشید. معمولاً پس از انجام مراحل مربوط به این موضوع، سروصدای ناخواسته از بین می‌رود، مگر اینکه با مشکل فنی دیگری روبرو باشیم.

افزایش میزان مصرف انرژي

عدم هواگیری پکیج ایران رادیاتور میزان مصرف انرژی را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. این موضوع وقتی اهمیت می‌یابد که از سیستم‌های عظیم در ساختمان‌های بلند مرتبه استفاده کنیم. قاعدتاً چنین نشانه مهمی را نمی‌توان نادیده گرفت؛ زیرا علاوه بر افزایش هزینه‌ها ممکن است منجر به آسیب زدن به محیط زیست نیز بشود. با هواگیری صحیح و به موقع، میزان مصرف انرژی به حالت اولیه باز می‌گردد.

نحوه هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور مانند هواگیری پکیج بوش یا هر برند دیگری شامل گام‌های گوناگونی است که هر یک از آن‌ها باید با دقت انجام شوند تا بتوان اطمینان یافت که نتیجه نهایی کاملاً قابل قبول خواهد بود. در اولین گام باید به سراغ نزدیک‌ترین شوفاژ رفت و شیر آن را باز کرد. سپس نوبت به سایر شوفاژ‌ها می‌رسد و هر یک پس از دیگری باید باز شوند.

نحوه هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

پس از  پایان این مرحله، لازم است بار هر شوفاژ را بر روی میزان تعیین شده از سوی کارخانه تنظیم کنیم. این بار دارای یک بازه مشخص بین ۱ تا ۵ است که باید به صورت دقیق تنظیم شود. دقت نکردن در این مرحله منجر به آن خواهد شد که پس از یک بازه زمانی کوتاه مدت دوباره شاهد جمع شدن هوای اضافی در پکیج باشیم. در صورتی که همه مراحل به خوبی انجام شوند، می‌توان دوباره پکیج را به راه انداخت. علاوه بر هواگیری دستی، امکان استفاده از سیستم هواگیری اتوماتیک نیز وجود دارد.

مزایای هواگیری پکیج ایران رادیاتور

با انجام هواگیری می‌توانید از مزایای متعددی که به این موضوع ارتباط دارند، بهره ببرید. در واقع وجود همین مزایا یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی به شمار می‌آيد که باعث می‌شود تا همه کاربران به دنبال انجام هواگیری در بازه‌های زمانی مشخص باشند. بهبود راندمان، جلوگیری از آسیب‌های جانبی و همچنین کاهش میزان مصرف انرژی از جمله مزایای اصلی هواگیری محسوب می‌شوند که هر یک از آن‌ها اهمیت قابل توجهی دارند.

بهبود راندمان کلی

وقتی که هوای اضافی از درون سیستم پکیج خارج می‌شود، آب به شکل بهتری جریان می‌یابد و در نتیجه راندمان کلی بهتر می‌شود. این موضوع در فصول سرد که نیاز به تأمین آب گرم برای پکیج وجود دارد، یک امر بسیار مهم محسوب می‌شود؛ بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که به فکر افزایش راندمان کلی پکیج دیواری خود هستید و می‌خواهید بهترین عملکرد را از این دستگاه‌ها دریافت کنید، هواگیری پکیج ایران رادیاتور را به عنوان یک اولویت اصلی در نظر بگیرید.

جلوگیری از آسیب‌های جانبی

با افزایش سن پکیج کاملاً طبیعی است شاهد به وجود آمدن یک سری آسیب‌های جانبی در بخش‌های مختلف آن مانند نشتی آب از پکیج باشیم. خوشبختانه در بسیاری از موارد می‌توان جلوی این آسیب‌ها را با راهکارهای ساده‌ای همچون هواگیری گرفت. همین تصمیم صحیح منجر به کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیر پکیج نیز می‌شود که خود برای بسیاری از کاربران هدف مهمی به شمار می‌رود. چنانچه می‌خواهید از پکیج خود برای یک بازه زمانی طولانی مدت استفاده کنید، نگهداری صحیح و همچنین هواگیری را مدنظرتان قرار دهید.

کاهش میزان مصرف انرژي

اگر هواگیری پکیج ایران رادیاتور به صورت تخصصی انجام شود،‌ میزان مصرف انرژی نیز کاهش پیدا می‌کند. در بخش‌های قبلی به این نکته اشاره کردیم که وجود هوای اضافی می‌تواند منجر به افزایش میزان مصرف سوخت شود. قاعدتاً با حل این مشکل، میزان مصرف انرژی به حالت اولیه باز می‌‌گردد.

بهترین مرکز برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور

بهترین مرکز برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور

اگرچه برخی از کاربران می‌توانند خودشان پکیج ایران رادیاتور را هواگیری کنند؛‌ اما به جد توصیه می‌شود که این موضوع به کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای سپرده شود. انجام اشتباه مراحل و عدم توجه به نحوه هواگیری صحیح می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای پکیج شما به وجود بیاورد. این در حالی است که متخصصان و کارشناسان مجرب با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود می‌توانند به نیازهایتان رسیدگی کنند.

از بین مراکز مختلف فعال در این حوزه، «سلام ریپیر» بهترین و مناسب‌ترین گزینه به شمار می‌آيد. ما مجموعه‌ای از برترین تعمیرکاران را گرد هم آورده‌ایم تا خیالتان از بابت دریافت بهترین خدمات ممکن راحت باشد. انجام هواگیری پکیج ایران رادیاتور با کمک پرسنل ما در کوتاه‌ترین زمان و به صورت کاملاً استاندارد صورت می‌گیرد تا بتوانید از پکیج خود به راحتی استفاده کنید. هزینه این سرویس در سلام ریپیر مقرون‌به‌صرفه است و لازم نبوده نگرانی خاصی از این بابت داشته باشید.

 

سخن پایانی

هواگیری پکیج ایران رادیاتور و یا هر برند دیگری از جمله موارد مهم در کاهش میزان مصرف‌ سوخت و همچنین بهبود عملکرد این دستگاه‌ها محسوب می‌شود. انجام این روند باید توسط تعمیرکاران و کارشناسان کاربلد صورت بگیرد؛ بنابراین اگر آشنایی خاصی با روند انجام این امر ندارید، بهتر است با افراد متخصص تماس بگیرید. ما در «سلام ریپیر» با سال‌ها تجربه در این زمینه آماده هستیم تا به کلیه نیازهای شما عزیزان رسیدگی کنیم. همین حالا با ما ارتباط برقرار کنید!‌

 

سوالات متداول

۱- هواگیری پکیج چیست؟

به فرایندی که طی آن هوای اضافی از پکیج خارج می‌شود، هواگیری پکیج می‌گویند.

۲- هواگیری پکیج ایران رادیاتور چه مزایایی دارد؟

آب به شکل بهتری جریان می‌یابد و در نتیجه راندمان کلی بهتر می‌شود. سروصدای اضافی لوله‌ها و پکیج رفع می‌شود. میزان مصرف انرژی نیز کاهش پیدا می‌کند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «۰ تا ۱۰۰ هواگیری پکیج ایران رادیاتور + مزایای آن»

  1. سلام وقتتون بخیر باشه
    من دو سال پیش یک پکیج بوتان برای خونمون خریدم از اون موقع هواگیری نکردن. الان چند وقته یک سری صداهای عجیب غریب ازش میاد بیرون وقتی آب باز میکنیم. ممکنه به خاطره همین موضوع باشه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری