چرا پکیج یکسره کار می کند؟ ۷ علت اتومات نکردن پکیج (بوتان و ایران رادیاتور)

علت اتومات نکردن پکیج

پکیج‌ها امروزه به یک ابزار ضروری در همۀ منازل تبدیل شده‌اند به نحوی که حتی خراب شدن آن به مدت یک ساعت مشکلات متعددی را برایمان ایجاد می‌‌کند. در پاره‌ای از موارد، پکیج‌ها به‌صورت اتوماتیک خاموش و روشن نمی‌شوند و در نتیجه به‌صورت یکسره کار می‌‌کنند. این امر منجر به افزایش میزان مصرف سوخت می‌شود و حتی می‌تواند به قطعات مختلف دستگاه آسیب برساند. به‌منظور یافتن علت اتومات نکردن پکیج باید موارد متعددی را به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار داد، امری که تنها از عهدۀ تعمیرکاران حرفه‌ای یک مرکز تعمیر پکیج بنام برمی‌آید.

علت اتومات نکردن پکیج

پکیج‌های مدرن به نحوی ساخته شده‌اند که پس از یک مدت‌زمان مشخص خاموش می‌شوند تا فشار بیش از حد به آن‌ها نیاید. این تکنیک ساده، اما کاربردی می‌تواند عمر مفید پکیج شما را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد. به همین دلیل است که عدم انجام آن باید مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه به علل‌ خاصی می‌پردازیم که می‌توانند منجر به متوقف شدن این سیکل یا چرخه شوند.

علت اتومات نکردن پکیج بوتان

خراب شدن فن پکیج

علت اتومات نکردن پکیج بوتان و سایر برندهای داخلی معمولاً به مواردی همچون آسیب دیدن فن ارتباط دارد. از این فن به‌منظور کاهش دمای قطعات مختلف دستگاه در زمان روشن بودن آن استفاده می‌شود. وقتی که فن خراب شده باشد، گردش هوا به شکل درست صورت نمی‌گیرد و همین امر مربوط به اتومات کردن را از کار می‌اندازد. خبر خوب این است که تعویض کردن فن پکیج به‌سادگی امکان‌پذیر خواهد بود و هزینۀ زیادی را به شما تحمیل نمی‌کند. البته فن جدید خریداری‌شده باید با مدل پکیج شما هم‌خوان باشد، در غیر این صورت دوباره با مشکلات سابق روبرو می‌شوید.

خرابی فن می تواند یک  علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن باشد.

خراب شدن سوییچ تعیین فشار هوا

علت اتومات نکردن پکیج را می‌توان به خراب بودن یک سويیچ به‌خصوص با نام «سوییچ تعیین فشار هوا (air pressure switch‌)»‌ ارتباط داد. وظیفۀ اصلی این قطعه آن است که میزان استفادۀ سوخت ورودی به درون پکیج را کنترل و از افزایش بی‌رویۀ آن جلوگیری کند. خراب شدن سوییچ تعیین فشار هوا باعث خواهد شد تا سوخت به‌صورت مداوم به درون دستگاه تزریق شود و عملاً چیزی جلودار متوقف شدن عملکرد آن نباشد. به‌منظور رفع این مشکل به‌خصوص لازم است سوییچ را تعمیر یا تعویض کنیم. البته این امر باید به‌صورت دقیق و تحت نظر متخصصان حرفه‌ای صورت بگیرد.

گرفتگی دودکش

اگر به دنبال یافتن علت اتومات نکردن پکیج بیتا هستید، بهتر است نگاهی به دودکش تعبیه‌شده برای آن بیندازید. دودکش‌ مخصوص پکیج معمولاً به‌دلیل مواردی همچون لانه‌سازی پرندگان و یا گیر کردن اجسام مختلف دچار گرفتگی شده و در نتیجه، مسیر خروج گاز دی‌اکسید کربن مسدود می‌شود. این امر نه‌تنها اتومات کردن پکیج را مختل می‌کند، بلکه ممکن است منجر به ایجاد خطرات جانبی برای ساکنان منزل شود. به همین دلیل، کارشناسان فنی توصیه می‌کنند که در صورت مشاهدۀ چنین ایراد خاصی سریعاً با سلام ریپیر تماس بگیرید. با رفع گرفتگی موجود در دودکش می‌توان دوباره از پکیج به‌صورت عادی استفاده کرد.

خراب شدن برد الکترونیکی

برخی از تعمیرکاران، علت اتومات نکردن پکیج را خراب بودن برد الکترونیکی آن می‌دانند. در گذشته روند خاموش و روشن شدن پکیج‌ها به‌صورت مکانیکی صورت می‌گرفت، اما در سال‌های اخیر این امور به بردهای الکترونیکی پیچیده‌ای سپرده شده است که خراب شدن آن‌ها مشکلات مختلفی را برای ما به وجود می‌آورد. البته باید گفت که این بردها به‌ندرت دچار مشکل فنی می‌شوند، اما در هر صورت باید نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کرد، در غیر این صورت، امکان به‌کارگیری سیستم اتومات پکیج وجود ندارد. رفع ایرادات فنی این قطعات معمولاً زمان‌بر است و به هزینۀ نسبتاً بالایی نیاز دارد (به‌علت پیچیده بودن ساختار آن‌ها).

علت اتوماتیک نکردن پکیج ایران رادیاتور

خراب شدن الکترودهای پکیج

شاید تعجب کنید، اما در بعضی از موارد علت اتوماتیک نکردن پکیج ایران رادیاتور و برندهای مشابه، خراب بودن الکترودهای به‌کاررفته در دستگاه است. این الکترودها به‌طور کامل از کار نمی‌افتد، بلکه یون موجود در آن‌ها عملکرد سابق را از خود نشان نمی‌دهد. دلیل اصلی این موضوع را می‌توان به اکسیده شدن الکترود ارتباط داد. البته ضربات فیزیکی که منجر می‌شوند تا الکترود بشکند، علت دیگری برای این دسته از مشکلات فنی هستند. تعمیرکاران پکیج شما موظف هستند تا این الکترودها را تعویض کنند؛ زیرا امکان تعمیر آن‌‌ها وجود ندارد. طبیعتاً نوع الکترود به کار گرفته‌ شده باید با مدل دستگاه شما یکسان باشد.

خراب شدن جرقه‌زن

فرایند یافتن علت اتومات نکردن پکیج شامل مراحل مختلفی است که از بین آن‌ها می‌توان به بررسی جرقه‌ زدن (lighter) اشاره کرد. همان‌طور که از نام این قطعه می‌توان فهمید، وظیفۀ آن کمک به روشن کردن پکیج است. وقتی که جرقه‌زن خراب شده باشد، این احتمال می‌رود که سیستم اتومات پکیج نیز عملکرد سابق را از خود نشان دهد و در نتیجه دستگاه به‌صورت مداوم روشن بماند. به‌منظور رفع کلیۀ ایرادات مربوط به جرقه‌زن، لازم است این بخش توسط تکنسین‌های حرفه‌ای و آموزش‌دیده به‌صورت دقیق تعویض شود. اگر پس از انجام این امور باز هم مشکل ادامه پیدا کرد، باید به سراغ سایر علل مربوط به این موضوع برویم.

خراب شدن سنسور ان تی سی

در اکثر موارد علت اتومات نکردن پکیج لورچ خراب بودن سنسوری است که از آن با نام NCT یاد می‌شود. این سنسور موظف است تا دمای دقیق پکیج را اندازه‌گیری کند و آن را به اطلاع برد دستگاه برساند. تصور کنید که NCT خراب شده باشد،‌ در این حالت دما به‌صورت دقیق ارسال نمی‌شود و برد تصور می‌کند که آب در دمای مدنظر قرار ندارد. همین امر باعث می‌شود تا برد هیچ‌گاه دستور خاموش شدن پکیج را صادر نکند و دستگاه به‌صورت مداوم به فعالیت خود ادامه دهد که به آن یکسره بودن نیز گفته می‌شود. در این حالت باید سنسور NCT را تعمیر و یا تعویض کرد. خرابی این قسمت یک علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور می باشد.

مدت زمان اتومات پکیج

همان‌طور که بیان کردیم، یافتن علت اتومات نکردن پکیج از اهمیت بالایی برخوردار است،‌ اما شاید بپرسید که هر پکیج در چه بازه زمانی خاصی باید خاموش شود؟ در واقع چه وقت باید به خراب بودن پکیج موجود در منزل خود شک کرده و به تعمیرکاران حرفه‌ای مراجعه کنیم؟

مدت زمان اتومات پکیج

به‌طورکلی باید بیان کرد که مدت‌زمان مربوط به خاموش شدن پکیج و روشن شدن مجدد آن توسط برند سازنده تعیین می‌شود. معمولاً شرکت‌های سازنده در دفترچۀ راهنمای دستگاه (manual guide) این مدت به‌خصوص را به اطلاع شما می‌رسانند. در حالت عادی، پکیج‌ها نباید در فصل تابستان به‌صورت مداوم کار کنند.

در این فصل، نیازی به روشن بودن مداوم شوفاژ‌ها نیست و رادیاتورها نیز خاموش هستند؛ بنابراین یکسره کار کردن پکیج کمی غیرعادی به نظر می‌رسد. در فصول سرد سال‌ که شاهد کاهش دما هستیم، احتمالاً مدت‌زمان مربوط به یکسره کار کردن پکیج افزایش می‌یابد. البته حتی در این فصل نیز پکیج باید هر چند وقت یک‌بار خاموش شود. در غیر این صورت، قطعات داخلی آن دچار فرسودگی شدید می‌شوند. تعمیرکارانی که برای یافتن علت اتومات نکردن پکیج به منزل شما مراجعه می‌کنند می‌توانند با بررسی کلی دستگاه‌، اطلاعات قابل‌توجهی در این زمینه در اختیارتان قرار دهند.

سخن پایانی

پکیج یک دستگاه فوق‌العاده کاربردی به‌منظور گرم کردن آب به شمار می‌آيد که در تمامی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها نیز به دلایل متعددی دچار مشکلات فنی می‌شوند. از جمله این ایرادات باید به یکسره کار کردن پکیج اشاره کنیم که در برندهای مختلف مشاهده می‌شود.

به‌منظور پیدا کردن علت اتومات نکردن پکیج باید قطعاتی مانند سنسور ان تی سی و یا جرقه‌زن را مورد بررسی قرار داد. بهتر است این امر را به تعمیرکاران سلام ریپیر بسپارید. کارشناسان ما آماده هستند تا در هر زمان و هر مکان نسبت به یاری شما اقدام کنند. همین حالا با ما تماس بگیرید و از خدمات سلام ریپیر بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

۱- علت اتومات نکردن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

خراب شدن فن پکیج، خراب شدن سوییچ تعیین فشار هوا، گرفتگی دودکش، خراب شدن برد الکترونیکی و خراب شدن سنسور ان تی سی می توانند علت اتومات نکردن پکیج ایران رادیاتور باشند که برای پیشگیری از ایجاد چنین مشکلاتی بهتر است به صورت دوره ای هواگیری پکیج ایران رادیاتور را انجام دهید.

۲- چرا فن پکیج یکسره کار میکند؟

وجود مشکل در یون الکترود، گرفته بودن دودکش، خراب بودن فن و خرابی برد الکتریکی دستگاه علت های رایج یکسره کار کردن فن پکیج هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری