۱۰ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش (ال جی، سامسونگ و..)

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی روز‌به‌روز پیشرفته‌تر می‌شوند، اما برخی از عیوب فنی مشخص همواره در آن‌ها وجود دارد. یکی از این عیوب فنی را می‌توان باقی ماندن آب در درون دستگاه دانست. علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی به موارد مختلفی ارتباط دارد، اما در هر صورت می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد. در واقع چنین موضوعی موجب می‌شود تا نتوانید از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. در بسیاری از موارد می‌توان این موضوع را به‌طور کامل حل کرد و دوباره دستگاه را به حالت عادی بازگرداند.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

چرا وقتی لباسشویی خاموش اب جمع میشود؟ یافتن علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی مهم‌ترین مرحله به منظور حل این مشکل است. به‌دلیل عوامل و علت‌های زیاد مربوط به این موضوع، توصیه می‌‌کنیم که همواره از کارشناسان مجرب و کاربلد مشورت بگیرید. آن‌ها می‌توانند در این زمینه به شما یاری برسانند. توجه داشته باشید که در برخی از موارد، دو علت گوناگون به شکل همزمان رخ می‌دهند. این امر می‌تواند تعمیر ماشین لباسشویی را به امری زمان‌بر تبدیل کند. در ادامه قصد داریم به ده دلیل اصلی این موضوع و راهکار رفع هر یک از آن‌ها بپردازیم.

خراب شدن شیر برقی

در اکثر موارد، علت باقی ماندن آب در ماشین لباسشویی آسیب دیدن شیر برقی است. در صورتی که شیر برقی خراب شده باشد تأمین آب موردنیاز جهت شستشوی لباس‌ها به شکل مناسب انجام نمی‌گیرد. در واقع باید گفت که وظیفۀ اصلی این قطعه، وارد کردن میزان مناسبی آب به منظور شستشوی لباس‌ها است. شیر برقی معمولاً به‎دلیل مواردی همچون ضربۀ فیزیکی یا فرسودگی خراب می‌شود. توجه داشته باشید که این قطعه قابل تعمیر نیست و باید به‌طور کامل تعویض شود.

گرفتگی لوله N مانند

در برخی از موارد می‌توان علت پر آب شدن ماشین لباسشویی خاموش را گرفتگی لوله‌ای دانست که دقیقاً در پشت دستگاه نصب شده است. این لوله که شکلی شبیه به حرف n لاتین دارد، به منظور عدم بازگشت آب چاه به درون ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی که لولۀ مذکور دچار گرفتگی شود با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهیم شد. اگر علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش همین موضوع باشد،‌ باید لوله را جدا و گرفتگی آن را به‌طور کامل برطرف کرد تا چنین مشکل مهمی رفع شود.

گرفتگی فیلتر زیر ماشین لباسشویی

گرفتگی فیلتر زیر ماشین لباسشویی

همۀ ماشین‌های لباسشویی در بخش پایینی خود دارای یک فیلتر تخلیه هستند. این فیلتر باید پس از هر شش یا هفت بار شستشو جدا و به‌طور کامل پاک شود. در غیر این صورت، احتمال گرفتگی آن به‌شدت افزایش پیدا می‌کند. با گرفته شدن فیلتر مدنظر، آب به‌خوبی از ماشین لباسشویی شما خارج نمی‌شود و در آن باقی می‌ماند. با پاکسازی این فیلتر و جا زدن مجدد آن در محل مربوطه می‌‌توان شاهد خروج آب کثیف از درون ماشین لباسشویی بود. اگر مشکل ادامه پیدا کرد باید به جستجوی دلیل اصلی ادامه بدهیم. سایت aarons درباره اهمیت فیلتر لباسشویی گفته است:

 Filters in your washing machine play a crucial role in trapping lint, debris, and foreign objects. If these filters are clogged, water drainage can be impeded, causing water to pool at the bottom of the drum.

فیلتر تخلیه یکی از بخش های مهم ماشین ظرفشویی نیز می باشد و بد نیست بدانید که انسداد آن یک علت بوی بد ماشین ظرفشویی است.

خراب شدن پمپ تخلیه

در پاره‌ای موارد شاهد آن هستیم که علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی به آسیب‌دیدگی پمپ تخلیه ارتباط دارد. پمپ تخلیه قطعه‌ای مهم در این دستگاه‌ها است که حتی در ماشین ظرفشویی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. خراب شدن پمپ تخلیه نتیجه‌ای به جز باقی ماندن آب حاصل از شستشو نخواهد داشت. این نوع پمپ‌ها دارای عمر مفید مشخصی هستند و پس از یک بازه زمانی مشخص باید تعویض شوند. باید بیان کرد که پمپ تخلیه نیز همانند شیر برقی قابل تعمیر نیست و تنها راه چاره، تعویض آن است. خرابی پمپ تخلیه باعث خشک نکردن لباسشویی نیز می شود.

گیر کردن اشیا به پروانه پمپ تخلیه

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی معمولاً موارد ساده‌ای همچون گیر کردن اشیای مختلف (سکه، هستۀ خرما و…) به پروانۀ پمپ تخلیه است. اگر پیش از قرار دادن لباس‌ها در درون ماشین لباسشویی به‌خوبی جیب‌ها را خالی نکنید احتمال وقوع این مشکل چندین برابر می‌شود. خبر خوب این است که می‌توان با خارج کردن اشیا مذکور دوباره پروانۀ پمپ تخلیه را آزاد کرد تا روند خروج آب کثیف از ماشین لباسشویی ادامه پیدا کند. اگر آسیب فیزیکی ناشی از این امر زیاد باشد باید پمپ تخلیه را به‌طور کامل تعویض کنیم.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

خراب شدن برد

به گفتۀ کارشناسان سلام ریپیر این احتمال می‌رود که علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و یا روشن نشدن ماشین لباسشویی شما، خراب شدن برد الکترونیکی آن باشد. برد الکترونیکی همان بخشی است که عملاً تمامی فرایندهای ماشین لباسشویی را تحت نظر دارد. به‌عنوان مثال وقتی که برنامۀ شستشوی جدیدی را انتخاب می‌کنید برد تصمیم می‌گیرد که دمای آب چقدر باشد یا شستشو چقدر ادامه پیدا کند. زمانی که برد خراب باشد دستوری مبنی بر خارج کردن آب به پمپ تخلیه ارسال نمی‌شود. در این حالت، لازم است که برد توسط دستگاه‌های بسیار پیشرفته تعمیر شود. خرابی برد دستگاه علت باز نشدن در لباسشویی نیز می باشد.

خراب شدن هیدروستات

در ماشین‌های لباسشویی مدرن بخشی به نام هیدروستات وجود دارد. وظیفۀ اصلی این بخش آن است که از وجود میزان مناسب آب جهت شستشوی لباس‌ها اطمینان حاصل کند. وقتی که هیدروستات خراب باشد شیر برقی به‌صورت مداوم آب را وارد ماشین لباسشویی می‌کند و این روند عملاً پایانی نخواهد داشت. چنانچه مشخص شود که علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی این موضوع است باید نسبت به تعمیر هیدروستات اقدام کنیم؛ امری که تنها توسط مراکز تعمیر مجرب و معتبر قابل انجام است.

خراب شدن شلنگ هیدروستات

برخی از کاربران می‌پرسند که هیدروستات چطور تشخیص می‌دهد آب موجود در ماشین لباسشویی کافی است یا خیر؟ در پاسخ به پرسش مدنظر باید گفت که هیدروستات یک شلنگ دارد که اگر آب به آن برسد، مشخص می‌شود ماشین لباسشویی به اندازۀ کافی پر شده است. وقتی این شلنگ گرفته شود هیدروستات و شیر برقی نمی‌توانند عملکرد مناسبی از خود نشان دهند و با مشکل باقی ماندن آب در درون دیگ مواجه می‌شویم. در چنین شرایطی چاره‌ای به جز جداسازی کامل شلنگ هیدروستات و تعویض آن وجود ندارد.

گرفتگی چاه

در بسیاری از موارد علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ ربطی به خود دستگاه ندارد و این موضوع به‌دلیل گرفتگی چاه رخ می‌دهد. این امر خود دارای دلایل جداگانه‌ای است که از بین آن‌ها می‌توانیم به وارد شدن حیوانات موذی و تخریب ساختار کلی چاه اشاره کنیم. اگر تشخیص داده شود که علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی این موضوع است، باید مسیر انتقال آب به چاه را به‌طور کامل مورد بررسی قرار بدهیم تا مشخص شود که این گرفتگی در چه بخشی ایجاد شده است. یکی از علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی نیز همین مورد میباشد.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ

مشکل در شلنگ پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی موجود در منزل شما شامل یک سیستم پیچیده از شلنگ‌ها، قطعات الکتریکی و قطعات مکانیکی است که خراب شدن هر یک از آن‌ها به مشکلات مختلفی منجر خواهد شد. گاهی اوقات خراب شدن بخش ساده‌ای همچون شلنگ پمپ تخلیه، علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی است. اگر این موضوع به اثبات برسد باید شلنگ جدیدی را جایگزین شلنگ قدیمی کنیم.

نکته مهم

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی به دو صورت رخ می‌دهد: یا دستگاه در حالت خاموش دچار این مشکل می‌شود یا وقتی که دارید از ماشین لباسشویی خود استفاده می‌‌کنید با این موضوع مواجه می‌شوید. مواردی همچون گرفتگی چاه، گرفتگی لولۀ n مانند و خراب شدن شیر تخلیه در حالت خاموش به‌عنوان دلایل اصلی در نظر گرفته می‌شود. سایر گزینه‌‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم تنها در زمان کار با ماشین لباسشویی قابل مشاهده خواهند بود.

هزینه رفع این مشکل چقدر است؟

هزینۀ یافتن علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و رفع این ایراد فنی به موارد گوناگونی ارتباط دارد. به همین دلیل است که عمدتاً نمی‌توان یک میزان هزینۀ مشخص را در این رابطه بیان کرد. اولین عامل مهمی که بر هزینۀ نهایی اثر می‌‌گذارد، دلیل چنین امری است. به‌عنوان مثال، هزینۀ رفع مشکلات مربوط به برد الکترونیکی دستگاه به مراتب بیشتر از هزینۀ تعویض شیلنگ تخلیه در نظر گرفته می‌شود.

مورد بعدی نیز به میزان تخصص تعمیرکاری که وظیفۀ رفع این مشکل را بر عهده گرفته است ارتباط دارد. هرچه تخصص و مهارت تعمیرکار بیشتر باشد، دستمزد وی نیز افزایش پیدا می‌کند. عامل بعدی را باید هزینۀ استفاده از قطعات اصلی دانست. تعمیرکاران برتر همواره از قطعات اصلی برای رفع مشکلات فنی ماشین لباسشویی بهره می‌برند. این قطعات نسبت به مدل‌های تقلبی گران‌تر هستند.

اگر قصد دارید در هزینه‌های مربوط به شناخت علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و رفع آن صرفه‌جویی کنید، بهتر است با کارشناسان سلام ریپر تماس بگیرید. ما در سلام ریپیر پایین‌ترین نرخ‌ها را برای شما عزیزان در نظر گرفته‌‌ایم تا بتوانید با خیال راحت شاهد تعمیر ماشین لباسشویی خود باشید.

 

سخن پایانی

علت پر شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش را می‌توان به موارد گوناگونی ربط داد. از جمله آن‌ها باید به گزینه‌هایی همچون خراب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن شیر برقی، گرفتگی فیلتر زیر ماشین لباسشویی و… اشاره کرد. هر یک از این موارد دارای راهکار مختص به خود هستند.

به منظور یافتن علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی باید به سراغ تعمیرکاران ماهر و مجرب بروید. تنها این افراد می‌توانند اموری همچون تعویض شیر برقی یا پمپ تخلیه را به نحو احسن انجام دهند. در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را به‌طور کامل راهنمایی کنند.

 

سوالات متداول

۱- چرا وقتی ماشین لباسشویی خاموش اب جمع میشود؟

خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی، خرابی برد الکتریکی، مسدود بودن فیلتر تخلیه، گیر کردن اشیا در پروانه پمپ تخلیه، خرابی هیدروستات لباسشویی و گرفتگی شیلنگ تخلیه علت ماندن اب در ماشین لباسشویی هستند.

۲- علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی چیست؟

شایع ترین علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی، خرابی شیر برقی می‌باشد.

6 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش (ال جی، سامسونگ و..)»

  1. چرا وقتی ماشین لباسشویی خاموش داخلش اب جمع میشه؟ من چند وقت این مشکل دارم بعد از اینکه ماشین خاموش میشه آبشو دستی تخلیه میکنم ولی بعدش درست کار میکنه دستگاه. میترسم یهو خراب شه شما میدونید علتش چیه و چطور میتونم رفعش کنم؟

    1. درود ایرادش شیر برقی یا برد اصلی هست تکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

    1. درود
      ایراد در شیر برقی یا برد فرمانتون می‌تونه باشه تکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری