چرا یخ‌ساز یخ نمیسازد؟ ۷ علت یخ نساختن یخچال ساید

دلیل یخ نساختن یخچال

یخ نساختن یخچال ساید می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. ما از یخ‌ساز یخچال برای به دست آوردن تکه‌های یخ موردنیاز در زمان‌های مختلف استفاده می‌کنیم. این بخش به خصوص در فصول گرم سال بیشتر اهمیت می‌یابد و به همین دلیل باید نسبت به حل مشکلات مربوط به آن اقدام کرد و از یک تعمیرکار متبحر و یا مرکز تعمیر یخچال در تهران مشورت گرفت. لازم است به این نکته اشاره کنیم یخ نساختن یخچال تنها مربوط به یک برند خاص نیست.

دلیل یخ نساختن یخچال ساید

در واقع این مشکل در برندهای مختلفی همچون سامسونگ، دوو، ال جی، اسنوا و… نیز رخ می‌دهد؛ بنابراین اگر شاهد وقوع چنین مشکلی هستید، لازم نیست نگران باشید؛ زیرا راه‌حل‌های متفاوتی برای حل آن وجود دارد. البته اگرچه در بسیاری از موارد مشکلات مربوط به این بخش با راهکارهای مناسب حل می‌شوند، اما این راهکارها کاملاً تخصصی هستند و باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای مورد استفاده قرار بگیرند. با ما همراه باشید تا با هم به بررسی مهم‌ترین دلایل یخ نساختن یخچال‌های مختلف بپردازیم.

۱. یخ نساختن یخچال سایدعلت: مسدود شدن فیلتر ورودی آب

راه حل: از مسدود نبودن فیلتر ورودی آب به درون یخ‌ساز اطمینان حاصل کنید.
۲. یخ نساختن یخچال ساید سامسونگعلت: خرابی شیر برقی

راه حل: شیر برقی باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.
۳. نساختن یخ در ساید دووعلت: خرابی سنسور

راه حل: تعویض کردن سنسور
۴. یخ نساختن یخچال ساید اسنواعلت: کم بودن میزان دما فریزر

راه حل: میزان دمای فریزر یخچال‌های ساید اسنوا باید همان عدد ۱۸- باشد تا یخ‌ساز به خوبی عمل کند.
۵. یخ نساختن یخچال ساید ال جیعلت: گرفتگی و یخ زدگی لوله های انتقال آب

راه حل: اگر لوله انتقال آی یخ زده باشد، شما می توانید با ایجاد گرما یخ را آب کرده و باعث به جریان افتادن آب و انتقال آن به یخساز شوید. برای اینکار می توانید از سشوار استفاده کنید.

همان‌طور که در ابتدای متن بیان کردیم، یخ نساختن یخچال ساید می‌تواند به دلایل گوناگونی رخ دهد. از جمله این موارد باید به مسدود شدن فیلتر ورودی آب اشاره کنیم. طبیعتاً هنگامی که آبی به درون یخ‌ساز وارد نشوند، یخ‌ساز نیز نمی‌تواند در زمان دلخواه شما یخ تولید کند. جالب است بدانید این مورد یکی از شایع‌ترین دلایل موجود در رابطه با عدم کارکرد یخ‌ساز به شکل صحیح است.

به منظور حل این مشکل باید از مسدود نبودن فیلتر ورودی آب به درون یخ‌ساز اطمینان حاصل کنید. این کار زیاد طول نمی‌کشد و اگر آشنایی کافی با مسائل فنی ندارید، حتماً از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.

دلیل یخ نساختن یخچال ساید

جالب است بدانید سایت tamir24 یکی از ساده ترین دلایل یخ نساختن یخچال ساید را این مورد می داند:

خاموش بودن یخ ساز دلیل کار نکردن آن است. ساده است برای اینکه یخچال ساید شما در ساختن یخ موفق باشد باید روی حالت روشن باشد ابتدا دقت کنید که آیا این گزینه در منوی صفحه نمایش (دیسپلی) شما موجود است یا خیر؟ سپس اگر غیر فعال است شما علت کار نکردن یخساز را یافته اید و باید آن را روی حالت فعال قرار دهید.

در کنار مسدود بودن فیلتر آب می‌توان روشن نبودن یخ‌ساز را یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل مربوط به این امر دانست. برخی از افراد انتظار دارند که یخ‌ساز خاموش، برای آن‌ها یخ تولید کند.

در بسیاری از یخچال‌های ساید، کاربر می‌تواند به صورت کاملاً دقیق فعال بودن یا نبودن یخ‌ساز را کنترل کند؛ بنابراین بهتر است چک کنید و ببینید که آیا یخ‌ساز روشن است؟ در غیر این صورت بهتر است به دنبال دلیل دیگری همچون یخ زدن لوله‌های انتقال آب باشید. این مورد نیز در یخچال‌های ساید مشاهده می‌شود. یخ زدن فیلتر ورودی آب منجر به عدم انتقال آب به یخ‌ساز می‌شود؛ اما نشستی داشتن آن نیز همین ایراد را به وجود می‌آورد. با توجه به این مورد می‌توان بیان کرد که چنین موضوعی یکی دیگر از دلایل یخ نساختن یخچال ساید به شمار می‌رود.

 

یخ نساختن یخچال ساید سامسونگ

 

خرابی شیر برقی را می‌توان دلیل اصلی برای یخ نساختن یخچال ساید سامسونگ دانست. شیر برقی اهمیت بسیار زیادی در یخچال‌های امروزی دارد و در واقع وظیفه انتقال آب به درون یخ‌ساز بر عهده همین قطعه است. به طبع چنانچه شیر برقی یخچال دچار مشکل شده باشد، کارکرد صحیح یخ‌ساز نیز امکان‌پذیر نخواهد بود و دستگاه به شکل مناسبی عمل نمی‌کند. کم بودن سرمای فریز مورد دیگری است که باید به‌ آن اشاره داشته باشیم.

گفتنی است خرابی شیر برقی از علل اصلی آبگیری نکردن ماشین لباسشویی نیز میباشد.

بسیاری از کاربران با این موضوع آشنا نیستند که دمای فریزر در یخچال‌های ساید بای ساید، تأثیر مستقیمی روی دمای بخش یخ‌ساز می‌گذارد. به طور معمول توصیه می‌شود دمای فریزر همواره روی عدد ۱۸- درجه سانتی‌گراد تنظیم شود. در برخی موارد، مشکل در موتور تایم دلیل اصلی یخ نساختن یخ‌ساز است. قاعدتاً‌ هنگامی که این بخش مهم از کار بیفتد، یخ‌ساز توانایی خود جهت تولید یخ موردنیاز شما را از دست می‌دهد.

علت یخ نساختن یخچال ساید سامسونگ

علاوه بر موارد گفته شده، در برخی از شرایط شاهد مشکل در کیت الکترونیکی هستیم. یخ نساختن یخچال ساید به دلیل مشکل در این بخش یک ایراد فنی پیچیده است و به همین دلیل باید از تعمیرکاران مجرب یاری گرفت. کیت الکترونیکی یخچال وسیله‌ای برای کنترل کلیه عملکرد بخش‌های مختلف دستگاه از جمله قسمت یخ‌ساز است.

قبل از صحبت درباره علت یخ نساختن یخ در ساید دوو ، پیشنهاد می کنم مقاله علت برفک زدن یخچال را نیز بخوانید.

علت نساختن یخ در ساید دوو

علت نساختن یخ در ساید دوو

خرابی سنسور در یخچال‌های ساید دوو، علت یخ نساختن یخچال ساید دوو است. سنسورهای موجود در یخچال‌های ساید وسیله‌ای به منظور انتقال اطلاعات صحیح و اساسی به برد کنترلی هستند. چنانچه این سنسورها دچار مشکل شده باشند، یخ‌ساز نیز نمی‌تواند به خوبی عمل کند. علاوه بر آن ممکن است دمای درون یخچال بالا رود و منجر به گرم شدن داخل یخچال شود.

خرابی سنسور باعث داغ شدن موتور یخچال نیز می شود. خوشبختانه در بسیاری از موارد با تعویض کردن سنسور می‌توان چنین مشکلاتی را به طور کامل حل کرد.

یکی دیگر از مهم‌ترین قطعاتی که از کار افتادن آن منجر به یخ نساختن یخچال می‌شود، ترمودیسک است. خرابی ترمودیسک باعث خواهد شد تا آب از بخش بالایی یخ‌ساز سرریز شود؛ بنابراین اگر علاوه بر یخ نساختن یخ‌ساز با چنین مشکلی روبه‌رو هستید، ترمودیسک دستگاه مدنظر شما خراب شده است. خراب شدن اهرم فلزی گزینه دیگری است که اگرچه خیلی رایج نیست، اما در هر صورت می‌تواند علت اصلی یخ نساختن یخچال ساید دوو باشد.

اهرم فلزی همان بخشی است که موجب می‌شود قالب‌های یخ دقیقاً به شکل دلخواه شما در بیایند. این اهرم معمولاً به دلیل درست تعبیه نشدن در زمان ساخت یخچال و یا فشار بیش از حد در زمان قرارگیری دوباره آن سر جای خود (پس از تمیز کردن یخچال) خراب می‌شود. مورد چهارم در رابطه با یخ نساختن یخ‌ساز نیز همان بسته بودن شیر ورودی است که پیش از این به آن اشاره کرده بودیم. همه این گزینه‌ها در زمان بازدید از یخچال، توسط تعمیرکاران ماهر نمایندگی تعمیر یخچال دوو مورد بررسی قرار می‌گیرند.

علت یخ نساختن یخچال ساید اسنوا

علت یخ نساختن یخچال ساید اسنوا

کم بودن میزان دما فریزر در یخچال‌های ساید اسنوا نیز می‌تواند منجر به عدم ساخت یخ توسط یخ‌ساز شود. این مورد در یخچال‌های سامسونگ نیز به وفور دیده می‌شود که پیش از این در موردش صحبت کردیم. میزان دمای فریزر یخچال‌های ساید اسنوا باید همان عدد ۱۸- باشد تا یخ‌ساز به خوبی عمل کند.

تازه نصب کردن یخچال دلیل دیگری است که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم. بعضی از کاربران انتظار دارند که یخچال بلافاصله پس از نصب بتواند یخ مدنظر آن‌ها را تأمین کند. این یک تصور کاملاً نادرست است. کمی به دستگاه فرصت دهید.

در برخی از موارد علت یخ نساختن یخچال ساید اسنوا مشکل در خود یخ‌ساز است. ممکن است یخ‌ساز در همان زمان مونتاژ مشکل داشته باشد. اگر یخچالتان دارای گارانتی است، سریعاً با مراکز پشتیبانی تماس بگیرید و این مورد را به آن‌ها اطلاع دهید. در برخی از موارد، خراب بودن ترموستات منجر به ایجاد چنین مشکل  خاصی در این یخچال‌ها می‌شود. در پاسخ به سوال چرا یخساز دیپوینت کار نمی کند؟ هم باید همین مورد را بیان کرد.

علاوه بر یخ نساختن یخچال اگر با مشکلات دیگری همچون اتومات نکردن یخچال مواجه شدید، حتما با کارشناسان ما در سلام تعمیر تماس بگیرید.

علت یخ نساختن یخچال ساید ال جی

یخ یخچال

خرابی شیر برقی در یخچال‌های ساید ال جی به وفور دیده مي‌شود و می‌تواند دلیلی برای عملکرد نامناسب بخش یخ‌ساز باشد. پیش از این گفتیم که شیر برقی بخش مهمی از یخچال به شمار می‌رود. زیرا خرابی آن مشکلات دیگری همچون آب دادن یخچال را بوجود می آورد. البته این قطعه معمولاً به راحتی قابل خریداری و تعویض است. خرابی سنسور مورد دیگری در رابطه با یخ نساختن یخچال ساید ال جی است که در یخچال‌های مربوط به سایر برندها نیز مشاهده می‌شود. آسیب دیدن سنسورها در این یخچال‌ها معمولاً به دلیل اتصالات الکتریکی نامناسب و نرسیدن انرژی الکتریکی موردنیاز به آن‌ها صورت می‌گیرد.

همان طور که در سایت howtofixit اشاره شده

If you recently changed the water filter and you noticed the ice maker started to leak, the problem can be with water pressure

گرفتگی لوله‌های یخ‌ساز می‌تواند دلیل دیگری برای خراب شدن بخش یخ‌ساز باشد. در بخش‌های قبلی به این مورد اشاره کردیم که اگر لوله‌های انتقال آب به یخ‌ساز دچار خرابی و یا حتی فرسودگی شده باشند، یخ‌ساز نمی‌تواند یخ موردنیاز شما را در زمان لازم تأمین کند.

کم بودن سرمای فریزر در یخچال‌های ساید ال جی امکان دارد منجر به یخ نساختن یخ‌ساز شود. این مورد به راحتی و با تنظیم دمای فریزر قابل حل است. در واقع باید گفت که اکثر دلایل مربوط به یخ نساختن یخچال ساید ال جی با سایر دستگاه‌های موجود در بازار یکسان به نظر مي‌رسد و نمی‌توان تفاوت خاصی بین آن‌ها قائل شد.

در اینجا توصیه میکنم سری هم به مقاله علت سرد نکردن یخچال بزنید

سخن پایانی

یخ‌ساز یخچال بخش مهمی از این دستگاه‌ها به شمار می‌رود که می‌توانیم به کمک آن یخ مدنظر خود را تهیه کنیم. چنانچه این بخش دچار مشکل شود، امکان بهره‌گیری از این قابلیت وجود ندارد و به همین دلیل باید در پی یافتن ایراد موجود در یخچال باشیم.

یخ نساختن یخچال ساید را می‌توان به موارد مختلفی ارتباط داد. مواردی همچون خرابی شیر برقی و یا مسدود شدن فیلتر ورودی آب تنها بخشی از این دلایل هستند. به منظور حل مشکلات یخچال خود حتماً به سراغ کارشناسانی بروید که در این زمینه تجربه و آگاهی لازم را دارند. در این صورت می‌توان اطمینان داشت که روند تعمیر یخچال به بهترین شکل ممکن انجام می‌گیرد.

مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سلام تعمیر با کادری مجرب و فوق حرفه ای برای تعمیرات یخچال فریزر و ساید با ساید منزل شما در سریع زمان و بهترین کیفیت ممکن آماده ارائه خدمت به شماست.سلام تعمیر با  استفاده از قطعات اورجینال شرکتی تعمیرات خود را بدون قید و شرط ضمانت میکند.

اگر دستگاه شما به تعمیر نیاز پیدا کرده یا بازدهی سابق خود را ندارد ، میتوانید با شماره های ۰۲۱۹۱۰۱۱۱۵۰ – ۰۹۱۰۰۹۳۳۰۰۸با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

ویژگی های ممتاز شرکت تعمیراتی سلام تعمیر

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • بازگشت بدون قید و شرط پول در صورت نارضایتی مشتری
 • استفاده از قطعات اصلی و ضمانت دار شرکتی
 • ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن(۳۰دقیقه الی ۱۲۰ دقیقه بعد از تماس مشتری)
 • پیگیری و نظرسنجی خدمات ارائه شده
 • کادر تخصصی و آموزش دیده با مدرک معتبر
 • رعایت تمامی پروتکل های پیداشتی
 • تعمیرات تخصصی با نازل ترین قیمت حتی پایین تر از نرخ اتحادیه

 

سوالات متداول

۱- علت یخ نساختن یخچال ساید اسنوا چیست؟

خاموش بودن یخساز، وجود اختلال در منبع تامین آب، گرفتگی فیلتر آب، دمای نامناسب برای ایجاد یخ و … می توانند از علل یخ نساختن یخچال اسنوا باشند.

۲- علت یخ نساختن یخچال ساید ال جی چیست؟

خرابی شیر برقی در یخچال‌های ساید ال جی به وفور دیده مي‌شود و می‌تواند دلیلی برای عملکرد نامناسب بخش یخ‌ساز باشد.

4 دیدگاه دربارهٔ «چرا یخ‌ساز یخ نمیسازد؟ ۷ علت یخ نساختن یخچال ساید»

 1. سلام من چند وقت پیش یخچال ساید دیپوینت خریدم. اوایل خوب کار میکرد ولی الان چند روزه که یخ سازش یخ نمیسازه. نمیدونم باید چیکار کنم؟

  1. سلام
   یخ نساختن یخچال میتونه چند علت داشته باشه
   آب نیامدن یخچال ، خود یخساز خراب باشه، مشکل فیلتر یخچال، یا شلنگ یخچال مشکل داشته باشه

   البته در نظر داشت باشید یخ نساختن یخچال با یخ نیامدن تفاوت داره

  1. درود
   ایراد می‌تونه از ورودی آب و خود یخساز یا از سرمای ناکافی داخل کابین باشه تکنسین جهت تعمیر مراجعه کنن شما میتونین با تماس یا ثبت درخواست در اولین فرصت جهت رفع ایراد همکاران ما مراجعه کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری