علت بوق زدن یخچال دوو چیست؟ ۵ علت بوق زدن یخچال دوو را بشناسید!

علت بوق زدن یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو را می‌توان به موارد متعددی ارتباط داد. بوق زدن یخچال‌های دوو معمولاً به صورت هم‌زمان با قرمز شدن صفحه نمایشگر دستگاه رخ می‌دهد. این نوع بوق‌ها معمولاً در یخچال‌هایی شنیده می‌شوند که در یک دهه پیش ساخته شده‌اند و جزو مدل‌های جدید شرکت دوو به شمار مي‌آيند. ساختار این یخچال‌ها با یخچال‌های شرکت اسنوا مشابه است و به همین دلیل علل بوق زدن این یخچال‌ها را می‌توان یکسان دانست. با سلام ریپیر همراه باشید تا اطلاعات شما کاربران گرامی را در این رابطه افزایش دهیم.

۵ علت بوق زدن یخچال دوو را بشناسید

به طور کلی علت بوق زدن یخچال دوو را می‌توان به چند امر مختلف ارتباط داد که عبارت‌اند از: باز ماندن درب یخچال، خراب شدن کلید لامپ، خراب شدن آهنربای دور درب، خراب شدن برد و پایین آمدن ناگهانی دمای یخچال. در برخی از موارد، ممکن است حتی با وجود چنین مشکلاتی، شاهد بوق زدن یخچال نباشیم و فقط صفحه نمایشگر دستگاه به رنگ قرمز در بیاید و شماره یا کد ارور خاصی را به ما نمایش دهد.

بوق زدن یخچال دوو

باز ماندن درب دستگاه

اولین و شایع‌ترین علت بوق زدن یخچال دوو که باید به آن اشاره کنیم، باز ماندن درب دستگاه است. یخچال‌های امروزی به باز ماندن درب حساس هستند و در صورتی که مدت این امر از یک حد خاص فراتر رود، یخچال شروع به بوق زدن می‌کند. همچنین باز ماندن بیش از حد درب ممکن است باعث گرم شدن داخل یخچال نیز بشود. اینکه مدت‌زمان مذکور چقدر باشد توسط کارخانه سازنده یخچال تعیین می‌شود و ممکن است در محصولات مختلف، کاملاً متفاوت باشد. شما باید آلارم باز بودن درب یخچال دوو را جدی بگیرید.

باز ماندن درب می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات زیادی شود که از بین آن‌ها می‌توانیم به بالا رفتن دمای درون یخچال و افزایش مصرف برق یخچال اشاره کنیم. وقتی که این مشکل اتفاق می‌افتد، موتور متحمل فشار بسیار زیادی برای تنظیم دمای داخلی می‌شود و همین فشار بالا می‌تواند به موتور آسیب بزند. علاوه بر این، باز ماندن بیهوده درب یخچال مصرف انرژی موتور را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد و باعث داغ شدن موتور یخچال می شود؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم تنها در زمان ضروری درب یخچال را باز کنید. معمولاً با بستن درب یخچال، بوق زدن نیز متوقف می‌شود.

خراب بودن کلید خاموش شدن لامپ

در کنار درب یخچال‌ها یک کلید یا ابزار ویژه به نام میکروسوئیچ وجود دارد که وظیفه آن اطمینان یافتن از بسته بودن درب است. در حالتی که درب باز باشد، میکروسوئیچ متوجه این موضوع می‌شود و لامپ داخل دستگاه را روشن می‌کند. در پاره‌ای از موارد، علت بوق زدن یخچال فریزر دوو خراب شدن همین بخش است.

خراب بودن کلید خاموش شدن لامپ

در این حالت حتی زمانی که درب یخچال را می‌بندیم، باز هم صدای بوق شنیده می‌شود و این صدا به شکل متعدد تکرار خواهد شد. جهت حل این مشکل چاره‌ای به جز تعویض قطعه مذکور وجود ندارد. این امر موضوعی کاملاً تخصصی به شمار می‌رود و تنها تعمیرکاران مجرب و کاربلد نمایندگی های تعمیر یخچال دوو قادر به انجام آن هستند. خبر خوب آن است که تعویض چنین بخشی چندان هزینه‌بر نیست و معمولاً می‌توان در مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی یخچال را به حالت اولیه خود باز گرداند.

خراب شدن آهنربای دور درب دستگاه

علت بوق زدن یخچال فریزر دوو می‌‌تواند به خراب شدن آهنربای دور درب ارتباط داشته باشد. در مدل‌های جدیدتر یخچال‌های دوو، به جای کلیدی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، از یک سیستم مغناطیسی برای تشخیص زمان روشن و خاموش کردن لامپ درون دستگاه استفاده می‌شود. این سیستم مغناطیسی از یک آهنربا و لولاهای خاصی که در بخش بالایی درب قرار دارند تشکیل شده است.

خراب شدن آهنربای دور درب دستگاه

چنانچه لولاها و یا آهنربای موجود در این سیستم دچار مشکل شوند، یخچال شروع به بوق زدن می‌کند. همچنین خرابی این بخش باعث اتومات نکردن یخچال و یکسره کار کردن آن نیز می شود. معمولاً این اتفاق زمانی می‌افتد که به تازگی اسباب‌کشی کرده باشید و لولاها از مکان اصلی خود خارج شده باشند. معمولاً با تعویض آهنربا و جا زدن مجدد لولاهای مدنظر می‌توان مشکل بوق زدن مداوم یخچال را حل کرد. البته این موضوع نیز طبیعتاً از توان شما کاربران گرامی خارج است و باید توسط همکاران ما و با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای انجام بگیرد.

خراب شدن برد یخچال

برد یخچال یک بخش الکترونیکی به شمار می‌آید که وظایف مختلفی همچون تنظیم دمای درون دستگاه و کنترل ساختار کلی آن را بر عهده دارد. برد یخچال یکی از پیچیده‌ترین بردها در بین انواع لوازم خانگی است و خراب شدن آن می‌تواند مشکلات گوناگونی همچون تخلیه نشدن لباسشویی، نچرخیدن سینی ماکروفر و … را به وجود بیاورد. یکی از این مشکلات، ایراد در سیستم عیب‌یابی یخچال و در نتیجه بوق زدن مکرر آن است.

خراب شدن برد یخچال

باید به این نکته اشاره کنیم که این مشکل به ندرت اتفاق می‌افتد. در واقع تنها در موارد بسیار محدود شاهد آن هستیم که دلیل اصل بوق زدن به برد دستگاه ارتباط داشته باشد. البته این به معنای غیرممکن بودن چنین ایراد خاصی نیست. بررسی و تعمیر برد یخچال‌های مختلف از هر برند، امری زمان‌بر و پر هزینه است، اما تعمیرکاران سلام ریپیر حتی در این رابطه نیز تخصص لازم را دارند.

پایین آمدن ناگهانی دما

امروزه در یخچال‌های مدرن یک بازه دمایی مشخص برای عملکرد صحیح یخچال تعیین می‌شود. یخچال‌های جدید دوو نیز دارای این محدوده مشخص هستند. اگر میزان درجه یخچال از این محدود بیشتر شود و یا کاهش شدیدی را تجربه کند، یخچال به صورت ممتد بوق می‌زند. چنانچه علت بوق زدن یخچال دوو این مورد تشخیص داده شود، باید کمی صبر به خرج داد تا دمای دستگاه دوباره به حالت عادی باز گردد.

پایین آمدن ناگهانی دما یخچال دوو

این مشکل معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که غذاهای گرم را در درون یخچال قرار می‌دهید. گرم بودن غذا منجر به آن می‌شود که یخچال با شدت بیشتری عمل تبرید را انجام دهد و در نتیجه امکان کاهش شدید دما در مدت‌زمان کوتاهی وجود دارد. این مشکل به‌راحتی قابل‌حل است و تنها باید یک الی دو ساعت صبر کنید تا یخچال به صورت اتوماتیک دمای خود را تنظیم کند. اگر حتی پس از این مدت زمانی باز هم بوق زدن ادامه پیدا کرد، حتماً با تعمیرکاران سلام ریپیر تماس بگیرید.

از نظر سایت atoz1 یکی دیگر از علت های بوق زدن یخچال دوو، حجم خیلی زیاد یا خیلی کم مواد غذایی درون یخچال میباشد:

Having too many or too few items in the freezer or refrigerator can cause the refrigerator to struggle to stabilize the temperature, which can trigger a temperature alarm. Too many items may also be stopping the door from closing or blocking air vents, which will also affect the temperature.

 

علت بوق نزدن یخچال دوو

اکنون که به علت بوق زدن پرداختیم، بهتر است به علت بوق نزدن یخچال دوو نیز اشاره کنیم. در برخی از موارد کاربران اعلام می‌کنند که نمایشگر یخچال آن‌ها به رنگ قرمز درآمده است، اما یخچال هیچ بوقی نمی‌زند. این موضوع را باید به مدل یخچال ارتباط بدهیم. همان‌طور که بیان شد، یخچال‌های قدیمی دوو معمولاً ارورها و مشکلات خود را تنها از طریق صفحه نمایشگر نشان می‌دهند و بوق نمی‌زنند؛ بنابراین بهتر است به جای تمرکز روی بوق زدن یا نزدن یخچال، به ارور روی صفحه نمایشگر توجه کنید.

چرا از سلام ریپیر کمک بگیریم؟

حل مشکل بوق زدن یخچال

شناخت علت بوق زدن یخچال دوو شاید در نگاه اول امری ساده به نظر برسد، اما موضوعی نیست که کاربران عادی بتوانند از پس آن بر بیایند. متأسفانه بارها مشاهده شده است که کاربران عزیز به جای تماس با مراکز تخصصی اقدام به رفع چنین مواردی می‌کنند و به جای تعمیر یخچال، بیشتر به آن آسیب می‌زنند. کارشناسان زبده سلام ریپیر آماده هستند تا با توجه به نوع یخچال شما و ایرادات فنی آن، روند حل ایرادات فنی را آغاز و یخچال شما را تعمیر کنند. اگر قصد دارید یخچالتان به بهترین شکل تعمیر شود، سلام ریپیر بهترین انتخاب برای شما است.

سخن پایانی

یخچال‌های شرکت دوو جزو محصولات پرفروش موجود در بازار هستند. این یخچال‌ها یک سیستم عیب‌یابی اختصاصی دارند که از طریق صفحه نمایشگر و یا بوق زدن، ایرادات دستگاه را به ما نشان می‌دهد. دلایل مختلفی می‌توانند موجب به صدا درآمدن بوق یخچال‌های دوو شوند.

بررسی علت بوق زدن یخچال دوو و حل مشکلات مربوط به آن امری تخصصی است و تنها از عهده تعمیرکاران مجرب بر می‌آيد. چنانچه یخچال شما به شکل مداوم در حال بوق زدن است، توصیه می‌کنیم که آن را از برق جدا کنید و سریعاً با تعمیرکاران سلام ریپیر تماس بگیرید. کارشناسان ما سریعاً به منزل شما مراجعه کرده و نسبت به تعمیر یخچال اقدام می‌کنند.

 

سوالات متداول

۱- علت بوق زدن یخچال دوو چیست؟

نقص فنی در موتور یخچال، کاهش توان کمپرسور یخچال دوو، نشت گاز در یخچال، وصل نبودن جریان برق یخچال، تراز نبودن یخچال دوو و پر بودن بیش از حد یخچال از شایع ترین دلایل بوق زدن یخچال دوو می باشند.

۲- چگونه صدای بوق یخچال را قطع کنیم؟

یک علت ساده و شایع بوق زدن یخچال باز ماندن درب آن است. زمانی که یخچال شروع به بوق زدن میکند یک هشدار جهت خرابی دستگاه و یا باز بودن درب یخچال فریزر به ما میدهند که برای قطع کردن آن میتوانید از دکمه Alarm و یا mute استفاده کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «علت بوق زدن یخچال دوو چیست؟ ۵ علت بوق زدن یخچال دوو را بشناسید!»

  1. علت بوق زدن یخچال اسنوا چی؟ الان چند روزه هر موقع در یخچالمون باز میکنم به صورت مداول بوق میزنه و وقتی میبندم صداش قطع میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات بلاگ

تماس فوری